Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

ŚP. Ksiądz KANONIK Stanisław Mękarski

Urodził się 9 sierpnia 1929 roku w Przybysławicach, jako syn Stanisława i Józefy z domu Woźny. Po złożeniu egzaminu dojrzałości w 1950 roku w Radłowie, wstąpił do tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, 29 czerwca 1955 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali.

Jako DSC04739 05wikariusz pracował w dwóch parafiach. Od 20 października 1956 roku w parafii Lipnica Murowana, a od 10 lipca 1961 roku w parafii Chełm.

9 września 1969 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Ofiarowania w Świątyni i Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Siemiechowie. Ponadto przez kilka lat sprawował urząd wicedziekana dekanatu Zakliczyn.

Urząd proboszcza parafii w SIemiechowie pełnił do lipca 1999 roku, a po przejściu na emeryturę pozostał w niej jako rezydent. Od stycznia 2016 roku, ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia, zamieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa, przy ul. Pszennej w Tarnowie.


W dowód uznania za gorliwe pełnioną posługę kapłańską, 25 listopada 1969 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a 29 maja 1974 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. Zmarł 2 marca 2016 roku, w Domu Księży Emerytów, w Tarnowie.

(z materiałów wydanych przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie)

 

Uroczystości pożegnalne odbyły się we czwartek, 3 maraca 2016 roku, w Siemiechowie.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek, 4 marca 2016 roku, w Przybysławicach koło Zabawy.

W 2019 roku, w Siemiechowie, została wydana książka: "W służbie Panu Bogu i ludziom. Ks. Kanonik Stanisław Mękarski"

 

18 października 2016 roku - pielgrzymka do Przybysławic i Zabawy (artykuł, galeria).

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.