ŚP. Ksiądz Stanisław Mękarski

Urodził się 09 sierpnia 1929 roku w Przybysławicach, jako syn Stanisława i Józefy z domu Woźny. Po złożeniu egzaminu dojrzałości w 1950 w Radłowie wstąpił do tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych w dniu 29 czerwca 1955 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali.

Jako DSC04739 05wikariusz pracował w dwóch parafiach. Od 20 października 1956 roku w parafii Lipnica Murowana, a od 10 lipca 1961 rpku w parafii Chełm.

W dniu 9 września 1969 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniemOfiarowania w światyni i wniebowstąpienia Pana Jezusa w Siemiechowie. Ponadto przez kilka lat sprawował urząd wicedziekana dekanatu Zakliczyn.

Urząd proboszcza parafii SIemiechów pełnił do lipca 1999 roku, a po jego złożeniu pozostał w niej w charakterze rezydenta. Od stycznia 2016 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa, przy ul. Pszennej w Tarnowie.

W dowód uznania za gorliwe pełnioną posługę kapłańską w dniu 25 listopada 1969 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 29 maja 1974 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Zmarł 2 marca 2016 roku.

(za materiałami wydanymi przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie)

Uroczystości pożegnalne odbyły się we czwartek 03 maraca 2016 roku w Siemiechowie k. Gromnika.

Uroczystości Pogrzebowe odbyły się w piątek 04 marca 2016 roku w Przybysławicach k. Zabawy.

18 październik 2016 - Pielgrzymka do Zabawy i Przybysławic (artykuł, galeria).