Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób,
których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

SAKRAMENT CHRZTU

- Dziecko do Chrztu należy zgłosić przynajmniej tydzień przed planowaną datą Chrztu.

- Przy zgłoszeniu dziecka należy przedstawić akt urodzenia dziecka z USC.

- Chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła Sakrament Bierzmowania, jest wierzącym i praktykującym katolikiem, jeśli żyje w małżeństwie - to sakramentalnym. Osoba spoza naszej parafii zobowiązana jest przedstawić zaświadczenie od swojego proboszcza, że jest praktykującym katolikiem i może być chrzestnym.

- Rodzice pochodzący spoza naszej parafii, zobowiązani są przedstawić pisemne zezwolenie od swojego proboszcza, na Chrzest swojego dziecka w naszej parafii.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

- Dzieci przystępują do I Komunii świętej w klasie III.

- Rodzice dzieci ochrzczonych poza naszą parafią zobowiązani są przedstawić świadectwo chrztu swojego dziecka.

- Rodzice dzieci spoza naszej parafii pragnących przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii, muszą przedstawić pisemną zgodę od swojego proboszcza oraz świadectwo Chrztu.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

- Przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa 2 lata i obejmuje uczniów z terenu naszej parafii (klasy 7, 8 i III gimnazjum).

- Uczeń naszej szkoły, który był ochrzczony w innej parafii ma obowiązek przedstawić świadectwo chrztu.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Osoby pragnące zawrzeć ten sakrament powinny zgłosić się do kancelarii trzy miesiące przed planowaną datą ślubu.

Należy przynieść ze sobą:

- aktualne świadectwo chrztu i bierzmowania (dla osób ochrzczonych poza naszą parafią),

- świadectwo ukończenia katechezy w szkole,

- świadectwo ukończenia kursu dla narzeczonych,

- dowód osobisty,

- zaświadczenie z USC o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa konkordatowego (ewentualnie zaświadczenie o zawarciu związku cywilnego).

- dane personalne świadków (imiona, nazwiska i adresy zamieszkania).

Narzeczeni pochodzący spoza naszej parafii, zobowiązani są przedstawić pisemne zezwolenie na ślub w naszej parafii, od swojego proboszcza.

ODWIEDZINY CHORYCH

Chorych, z racji I Piątku miesiąca, odwiedzamy w każdą Pierwszą Sobotę, od godz. 9.00.

W nagłych wypadkach można wzywać księdza do chorego o każdej porze.

Osoby chore, które pragną przyjąć Komunię świętą w niedzielę, z rąk Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

POGRZEB

Pogrzeb można zgłosić w każdej chwili.

Należy przedstawić akt zgonu (zgłoszony i potwierdzony w Urzędzie Stanu Cywilnego) i dokument dla administracji cmentarza.

Prosimy przede wszystkim o pełne uczestnictwo (tzn. spowiedź i przyjęcie Komunii św.) we Mszy świętej pogrzebowej, sprawowanej w intencji zmarłej osoby.