VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.02.2020 r.

1. Przeżywamy VI niedzielę w ciągu roku. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Kontynuujemy dziś Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Od godz. 14:00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. O udział w adoracji od godz. 15:00 proszę mężczyzn i ojców. Pomiędzy Mszami świętymi dopołudniowymi jest również możliwość udziału w adoracji.
  3. Msze święte w tym tygodniu w dni powszednie o godz. 7:00, a w środę i piątek o godz. 17:00. W piątek półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego od godz. 16:30.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 16:00.
  5. W środę, po Mszy świętej popołudniowej, spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii.
  6. Za tydzień kolejne Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14:00. O udział w adoracji od godz. 15:00 proszę młodzież i dzieci. Pomiędzy Mszami świętymi dopołudniowymi będzie możliwość udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. W niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
  8. W Krakowie, do wtorku, odprawiane są Msze święte gregoriańskie za + Marię Kwiek, a od środy rozpoczną się Msze święte gregoriańskie za + Janinę Olszewską.
  9. Ks. Adamowi Banachowi, przekazano 107 Mszy świętych pogrzebowych za + Helenę Kwiek i 30 za + Janinę Olszewską. Dziękuję rodzinom za wyrażenie na to zgody.
  10. Opłata za wodę na cmentarzu wyniosła 16,85 zł. i w kościele również 16,85 zł.
  11. Dyrektor Przedszkola informuje, że zapisy dzieci w wieku od 3 do 6 lat do przedszkola, będą odbywać się w dniach od 18 lutego do 2 marca u dyrektora przedszkola, w godz. od 8:00 do 16:00. Potrzebne dokumenty można pobrać w przedszkolu lub ze strony internetowej.
  12. Od wczoraj można już dokonywać rozliczeń podatkowych przez Internet. W tym roku, po raz pierwszy, można przekazać 1% podatku na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Zachęcam wszystkich składających zeznania podatkowe PIT do skorzystania z tej możliwości. Obok gazet są jeszcze ulotki z instrukcją, w jaki sposób to zrobić.
  13. Jest do nabycia nowy Gość Niedzielny i Niedziela.
  14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 100 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Kwiek 488, Śliwa 284, Stachurski 292, Wąs 10, Wróbel 11a i Sapała 11.
  15. Do wieczności odeszła + Janina Olszewska. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…