UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27.05.2018 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Obchodzimy ją jako niedzielę synodalną. Modlimy się o obfite owoce prac synodalnych dla naszej parafii i całej diecezji. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
  2. Zakończenie nabożeństw majowych będzie w środę.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. w środę od godz. 17.30 i w piątek, od godz. 17.00. W sobotę, od godz. 9.00 odwiedziny chorych.
  4. W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 rozpocznie się Różaniec. Różaniec odmówią i Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą w procesji kobiety z Róży Pani Michaliny Kwiek. Ponieważ Nabożeństwo Fatimskie wypada w oktawie Bożego Ciała, dlatego Figura Matki Bożej Fatimskiej będzie niesiona w czasie procesji eucharystycznej, po Mszy świętej.
  5. W niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszach świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na Kurię Diecezjalną, w Tarnowie.
  6. Bardzo proszę mieszkańców następujących rejonów o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: Ołtarz I przy kościele - Od Martyki do Smolenia; ołtarz II - Od Noska do Kozika; ołtarz III - Podgórze i Łęg; i ołtarz IV - Moszczenica, Głęboczyzna i Dybkówka. Proszę o przygotowanie ołtarzy w środę. Kościół będzie otwarty od godz. 15.00.
  7. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o godz. 7.00, 10.00 z uroczystą procesją do czterech ołtarzy i o 16.00. Na uroczystą Sumę o godz. 10.00 zapraszam orkiestrę, strażaków, dzieci do niesienia feretronów i poduszek, krakowiaczki, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne, DSM, kobiety i mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu oraz wszystkich, którzy zechcą uwielbić Chrystusa obecnego wśród nas w Najświętszej Eucharystii. Proszę o zaangażowanie się i utworzenie odpowiedniej oprawy procesji i ołtarzy. Bardzo proszę rejony przygotowujące ołtarze o rozebranie ich i złożenie dekoracji zaraz po zakończeniu procesji. Proszę też koniecznie o zabranie brzózek. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na utrzymanie Hospicjów i Domów Opieki w Diecezji Tarnowskiej.
  8. W oktawie Bożego Ciała Msze święte z procesją po południu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 9.00. Zapraszam do licznego udziału.
  9. W Boże Ciało, w Zakliczynie na rynku, o godz. 18.30, odbędzie się Diecezjalny Koncert Uwielbienia.
  10. W środę, o godz. 17.00, zbiórka DSM i dziewcząt niosących feretrony.
  11. Zbiórka lektorów i ministrantów w poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej.
  12. Bardzo dziękuję dwom panom, którzy pracowali przy odnowieniu wszystkich drzwi wejściowych do kościoła. Bóg zapłać.
  13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i nowa gazeta Niedziela, po 5 zł.
  14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 130 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Kubik 76, Sowa 33, Jamróz 74, Wirchomski i Burek 72.