PAN NADCHODZI, JEST BLISKO!

PARAFIA W SIEMIECHOWIE

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób,
których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

20181210 odeszla mamusia ksiedza proboszcza 2

Pogrzeb  Śp. +Janiny Cygan

odbędzie się 13 grudnia 2018 r. w Niedomicach

o godzinie 13.30 - Różaniec
o godzinie 14.00 - Msza Święta

---------------------------------------
Informacje organizacyje:

1. Organizowany jest wyjazd parafian autobusami z parkingu kościelnego w Siemiechowie (godzina 12.00). Lepiej jechać autobusem, niż prywatnym samochodem. W zakrystii u p. Dariusza można zapisać się na wyjazd autobusowy - koszt od 1 osoby to 10 zł.
Zapisów proszę dokonać niezwłocznie, gdyż chodzi o sprawną organizację.

2. Osobnym autobusem pojadą Ministranci, Lektorzy i Dziewczęca Służba Maryjna. Rodzice proszeni są o zwolnienie wyjeżdżających z zajęć szkolnych. Dzieci zapisują się na listę w zakrystii. Dzieci za autobus płacą 5 zł. od 1 osoby.

3. Można w zakrystii zamówić także Msze święte z okazji pogrzebu śp. + Janiny. Warto zrobić to w naszej zakrystii, gdyż chcemy przygotować ich listę do ogłoszenia na pogrzebie.

4. Wszelkie pytania proszę kierować do Ks. Macieja.

PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ

SOBOTA 15 grudnia 2018 r.

17:00 - rozpoczęcie wizytacji, Msza święta roratnia pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

18:15 - spotkanie na plebanii z Radą Ekonomiczną, Radą Duszpasterską, kościelnym i organistą.

NIEDZIELA 16 grudnia 2018 r.

6:30 - Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7:00 - Msza święta z udziałem Ks. Biskupa. Po Mszy świętej spotkanie z Różami Żywego Różańca, Parafialnym Oddziałem Caritas i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej.

9:00 - Msza święta z udziałem Ks. Biskupa. Po Mszy świętej spotkanie z Grupą Młodzieżową, Liturgiczną Służbą Ołtarza i Dziewczęcą Służbą Maryjną.

11:00 - Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Zakończenie wizytacji.

II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018 r.

1. Dziś przypada II Niedziela Adwentu. Po Prymarii, zmiana tajemnic różańcowych dla matek. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na spłatę pożyczki.
  2. Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  3. Msze św. roratnie w dni powszednie codziennie o godz. 7:00 i 17:00. Zachęcam dzieci, aby przynosiły do kościoła lampiony i serduszka, oraz by liczniej brały udział w Roratach. Rodziców zachęcam do dawania przykładu swoim dzieciom.
  4. Zbiórki ministrantów i lektorów przed wizytacją biskupią w środę, po Mszy świętej wieczornej i w czwartek o godz. 15.30.
  5. W czwartek będziemy modlić się za ofiary stanu wojennego.
  6. W sobotę rozpocznie się w naszej parafii wizytacja biskupia. Jest to bardzo ważne wydarzenie przypadające raz na 10 lat. Program wizytacji jest następujący:

sobota: Godz. 17:00 - rozpoczęcie wizytacji i uroczysta Msza święta roratnia pod przewodnictwem Ks. Biskupa, po Mszy świętej spotkanie na plebanii z Radą Parafialną, kościelnym i organistą.

niedziela: Godz. 7:00 - Msza święta z udziałem Ks. Biskupa, po Mszy świętej spotkanie z Różami Żywego Różańca, Parafialnym Oddziałem Caritas i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej. Godz. 9:00 - Msza święta z udziałem Ks. Biskupa, po Mszy świętej spotkanie z Grupą Młodzieżową, Liturgiczną Służbą Ołtarza i Dziewczęcą Służbą Maryjną. Godz. 11:00 - uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa i zakończenie wizytacji.

Wszystkich parafian zapraszam szczególnie na Msze święte w sobotę o godz. 17:00 i w niedzielę o godz. 11:00, byśmy nie musieli się wstydzić przed Ks. Biskupem za puste ławki.

1. W niedzielę, po Mszy świętej wieczornej, rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus, przed Świętami Bożego Narodzenia. W Domu Kultury, o godz. 17.00, odbędzie się Wigilia parafialna dla wszystkich, którzy zechcą podzielić się z innymi opłatkiem. Na tę Wigilię zapraszam wszystkich parafian.
  2. Spowiedź adwentowa, w naszej parafii, będzie 19-go grudnia, w środę. W tym dniu odwiedzimy chorych naszej parafii. Proszę, aby chorych zgłaszać w zakrystii.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i poprowadzili wczorajszą Godzinę Łaski, a także tym, którzy wzięli w niej udział. Bóg zapłać.
  4. Pod chórem można kupić ładnie wydrukowane, duże obrazy Matki Boskiej Siemiechowskiej. Bardzo proszę, by w każdym domu był taki oprawiony obraz. Niech to będzie wyrazem naszej wiary w opiekę Maryi nad nami. Dobrowolne ofiary za te obrazy zostaną w całości przeznaczone na pokrycie kosztów ratowania głównego ołtarza i ołtarza św. Józefa. Uroczyste poświęcenie tych obrazów odbędzie się w czasie najbliższego odpustu parafialnego.
  5. Przedstawiciele Caritas rozprowadzają kalendarze parafialne po 12 zł., świece wigilijne po 5 zł., a także ozdoby i stroiki świąteczne. Można też u nich kupić kartki świąteczne, wykonane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły, które brały udział w Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową z motywem Siemiechowa. Dobrowolne ofiary z ich sprzedaży będą przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Dziękuję paniom, które wykonały piękne stroiki i bombki.
  6. Jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe, które zostaną przeznaczone dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  7. Wywóz śmieci z cmentarza za listopad kosztował 1 312,50 zł.
  8. Co jakiś czas pojawiają się przed naszym kościołem mężczyźni pochodzący prawdopodobnie z Ukrainy, którzy wyłudzają pieniądze. Ostrzegam przed dawaniem pieniędzy takim osobom. Nie mają one żadnych wiarygodnych pozwoleń na taką działalność. Jeśli będziecie im dawać jakiekolwiek pieniądze, to będzie się ich pojawiać coraz więcej.
  9. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i Promyczek Dobra.
  10. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 120 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Słomski 431, Korzeniowski 253, Korzeniowski 253a, Kozioł 247a, Piech 244 i Kwiek 401.