I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 r.

1. Dziś przypada I Niedziela Adwentu - czasu radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych dla ojców.
  2. Msze święte roratnie, w dni powszednie, codziennie o godz. 7:00 i 17:00. Zechciejmy licznie uczestniczyć w tym nabożeństwie. Szczególnie zapraszam dzieci. Na Roraty dzieci niech przynoszą lampiony i wypisane dobre uczynki na podpisanych sercach. Będą one brały udział w losowaniu pamiątek oraz figurek Matki Bożej, które dzieci zabiorą do domu, a następnie na drugi dzień przyniosą do kościoła, na kolejne Roraty. Na rozpoczęcie Mszy świętej roratniej dzieci z zaświeconymi lampionami będą czekać pod chórem i w procesji udają się do ołtarza.
  3. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16:00.
  4. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę po Mszy świętej wieczornej.
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź przed I Piątkiem w środę i czwartek od godz. 16:30, a w piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9:00.
  6. W ramach przygotowania do bierzmowania, w piątek zapraszam na Roraty, na godz. 17:00 uczniów klasy VII i VIII z rodzicami.
  7. W sobotę o godz. 16:30 pierwszosobotni Różaniec.
  8. W niedzielę po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Po Mszy świętej o godz. 10:30 będzie rozstrzygnięcie parafialnego konkursu na kartkę świąteczną z motywem Siemiechowa i wręczenie nagród. Zapraszam wszystkich, którzy wykonali kartki i biorą udział w tym konkursie. Kartki można jeszcze składać do wtorku, w zakrystii.
  9. Od niedzieli będzie można kupić świece Caritas na stół wigilijny, po minimalnej cenie 7 zł. za małe i 20 zł. za duże. Zadbajmy, by tych symboli miłości bliźniego nie zabrakło w naszych domach. Będą też rozprowadzane ozdoby i stroiki świąteczne oraz kalendarze parafialne. Zachęcam wszystkich do wykonywania stroików, ozdób świątecznych i przekazania ich parafialnej Caritas.
  10. Jest już wystawiony kosz na produkty żywnościowe, dla potrzebujących.
  11. Pan organista, w okresie Adwentu, będzie roznosił opłatki do waszych domów. Przyjmijcie go życzliwie.
  12. Dziękuję za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej.
  13. Zachęcam do kupowania Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Od najbliższej niedzieli gazeta Niedziela będzie kosztować 8 zł.
  14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 130 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Ryndak 379, Bryndal 384, Gądek 83, Chlipała 97A, Paciorek 372 i Potępa 98.
  15. Do wieczności, w minionym tygodniu, odszedł + Józef Sojka. Pogrzeb będzie w środę. O godz. 12:30 wprowadzenie do kościoła, a o 13:00 Msza święta. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…