Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Majówka o godz. 15:30.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7:00 i 18:00.
 3. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 18:00, do środy.
 4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 17:00.
 5. Różaniec w intencji pokoju w środę, o godz. 17:40.
 6. Msze święte w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18:00.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota czerwca. Spowiedź w środę i czwartek od godz. 17:30, a w piątek od godz. 17:00.
 8. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek, o godz. 17:30 poprowadzi Akcja Katolicka i Caritas.
 9. Uczniów klasy VII, z rodzicami, zapraszam na Mszę świętą w piątek, o godz. 18:00.
 10. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa, następnie Msza święta wotywna z kazaniem, w intencji składanych próśb i podziękowań, oraz procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. O niesienie figury Matki Boskiej proszę Różę Różańcową pani Elżbiety Szaroty.
 11. Odwiedziny chorych w sobotę, od godz. 9:00.
 12. W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na Kurię Diecezjalną w Tarnowie.
 13. Uroczystość Bożego Ciała będzie 8-go czerwca. Bardzo proszę mieszkańców następujących rejonów o przygotowanie ołtarzy: łtarz I (obok starego kościoła) - Małe Góry; ołtarz II (przy Grocie Matki Boskiej) - Pagórek; ołtarz III (przy bocznym wejściu do nowego kościoła) - Za rzeką, od Marii Kwiek do Marka Gucwy; i ołtarz IV (przy krzyżu misyjnym, od strony parkingu) - od Iwańca do Łopatki. Jednakowe ołtarze są w kawiarence. Proszę też o przygotowanie brzózek do ołtarzy.
 14. Czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej kończy się w niedzielę. Proszę tych, którzy jeszcze nie zdążyli jej odprawić, by zadbali o wywiązanie się z tego ważnego obowiązku.
 15. W czwartek bp Leszek Leszkiewicz pobłogosławił 3 nowych lektorów z naszej parafii.
 16. Ks. Adamowi Banachowi, do Krakowa, przekazano 25 Mszy świętych pogrzebowych za + Kazimierza Wojtanowicza. Dziękuję rodzinie za wyrażenie zgody.
 17. Nasza Orkiestra Strażacka stara się o pozyskanie funduszy z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na zakup nowych instrumentów i warsztaty szkoleniowe. Można jej w tym pomóc głosując na to zadanie. Przez najbliższe dwie niedzielę członkowie orkiestry będą zbierać głosy po Mszach świętych. Aby oddać swój głos trzeba będzie podać nr PESEL. Można też głosować elektronicznie. Zachęcam do okazania życzliwości naszej orkiestrze i oddania jak największej liczby głosów, by w ten sposób wyrazić wdzięczność za ich włączanie się w nabożeństwa parafialne.
 18. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek Dobra i nowy kwartalnik wydany przez redakcję Niedzieli za 15 zł.
 19. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 240 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Gut 354, Smosna 238, Zubek 237A, Gut 345, Łazarek 243, Olszewski 231 i Tabiś 233.
 20. Do wieczności odszedł + Kazimierz Wojtanowicz. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie...

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.