II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01.2021 r.

1. Dziś II niedziela w ciągu roku. Jest to też Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce.
  2. Msze święte w dni powszednie o godz. 7:00, w środę i w piątek, o godz. 17:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:30.
  3. Jutro, w całym Kościele, rozpocznie się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach pamiętajmy o rodzinach skłóconych, zagrożonych rozbiciem, aby powróciły do prawdziwej jedności.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 16:00.
  5. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkie babcie i dziadków.
  6. W niedzielę, po wszystkich Mszach świętych, przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Zachęcam do ofiarności.
  7. W czwartek zakończyliśmy Msze święte kolędowe. Wszystkim osobom, które wzięły w nich udział, dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i zrozumienie. Niech dobry Bóg wam wszystkim błogosławi i obdarzy potrzebnymi łaskami.
  8. Na stronie internetowej parafii i na Facebooku znajdują się dokładne informacje o sposobie przekazania 1% podatku dla Parafialnego Zespołu Caritas w Siemiechowie. Obok gazet są również dostępne ulotki z wyjaśnieniem. Jeszcze raz zachęcam do wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą Caritas. Zebrane wpłaty z 1% w 2020 roku zostały już przekazane pewnej osobie.
  9. Ks. Karolowi Spindzie, do Austrii, przekazano 43 Msze święte pogrzebowe za + Helenę Sowa. Dziękuję rodzinie za wyrażenie zgody.
  10. Podatek rolny i leśny od gruntów parafialnych, za rok 2021, wyniósł 1 551 zł.
  11. Oczyszczenie prywatnej działki przy cmentarzu ze śmieci wyrzucanych z cmentarza, przez ogrodzenie, kosztowało parafię 500 zł.
  12. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
  13. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 100 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Łabuz 441, Namysłowski 442, Ozga 415, Klimczak 414 i Truchan 169.
  14. Do wieczności odszedł + Paweł Sówka. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…