VI NIEDZIELA WIELKANOCY 26.05.2019 r.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców Nabożeństwo Majowe o godz. 15:30.
  2. Zapraszam na ostatnie już nabożeństwa majowe codziennie, o godz. 18:00. Zakończenie tych nabożeństw w piątek.
  3. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje - dawne Dni Krzyżowe. O urodzaje będziemy się modlić na nabożeństwach majowych. Wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. Zbiórka lektorów i ministrantów w środę, o godz. 17:00.
  5. W piątek na godz. 16:45 zapraszam na zbiórkę DSM oraz dziewczęta z gimnazjum, w celu przygotowania feretronów na odpust.
  6. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa. Następnie Msza święta z kazaniem w intencji składanych próśb i podziękowań, oraz procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół naszego kościoła. O niesienie figury Matki Boskiej proszę Różę Różańcową pana Andrzeja Gucwy. Zapraszam wszystkich na to nabożeństwo. Odwiedziny chorych będą w następną sobotę, 8-go czerwca.
  7. W niedzielę w naszej parafii przypada Odpust z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte będą o godz. 7:00, 9:00 i o 16:00. Uroczysta Suma o godz. 11:00. Na uroczystą Sumę zapraszam orkiestrę, strażaków, dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci do niesienia feretronów i poduszek, krakowiaczki, dzieci do sypania kwiatów, DSM, kobiety i mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu oraz wszystkich, którzy zechcą uświetnić naszą uroczystość. Bardzo proszę, aby nie parkować samochodów pod plebanią przed Mszą św. o godz. 11:00. Zostawmy to miejsce dla przyjeżdżających kapłanów z dekanatu na naszą uroczystość.
  8. Ze względu na odpust, Msza święta na Dybkówce w niedzielę będzie wyjątkowo o godz. 9:00.
  9. Spowiedź przed odpustem codziennie, przed Majówką.
  10. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
  11. Ks. Adamowi Banachowi, do Krakowa, przekazano 38 Mszy świętych za + Piotra Sopalę. Dziękuję rodzinie za wyrażenie na to zgody.
  12. Rachunek za prąd z kościoła, z dwóch miesięcy, wyniósł 385 zł., a z kaplicy cmentarnej 157 zł.
  13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Promyczek.
  14. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Rzepka 102, Wójcik 103a, Burnat 504, Święch 105, Duda 106, Kwiek 428, Juszkiewicz 107, Maślanka 55, Jaworski 52 i Smosna 46. Proszę o dokładne sprzątnięcie i oczyszczenie z chwastów chodnika wokół kościoła. Kwiaty na odpust zakupi parafia.
  15. Do wieczności odeszli + Piotr Sopala i + Stanisława Sówka. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…