PARAFIA W SIEMIECHOWIE

PAN NADCHODZI, JEST BLISKO!

I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018 r.

1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. O godz. 15.30 pierwsze Gorzkie Żale, a po nich Msza święta. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na Gorzkich Żalach zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Caritasu i Akcji Katolickiej, na plebanii.
  4. Składka z ubiegłej niedzieli, przeznaczona na potrzeby naszej parafii, wyniosła 2 978,50 zł. Bóg zapłać za ofiary.
  5. W Środę Popielcową zebrano na cele charytatywne 854,50 zł. Do Caritas w Tarnowie przekazano 354 zł., a Caritas parafialna otrzymała 500,50 zł.
  6. Dziękuję wszystkim za modlitwę i udział w Nabożeństwach Czterdziestogodzinnych, szczególnie tym, którzy przygotowali i prowadzili adoracje Najświętszego Sakramentu.
  7. Msze święte w dni powszednie o godz. 7.00, po południu w środę po nowennie do MBNP o 17.00 i w piątek po Drodze Krzyżowej. Śpiewana Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 16.30. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań proszę Róże Różańcowe Matek.
  8. W niedzielę, po Prymarii, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców. Będzie też zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom. Gorzkie Żale o godz. 15.30. Bezpośrednio po nich ostatnia Msza święta.
  9. Za ławkami jest wystawiony kosz na żywność i środki czystości dla potrzebujących.
  10. Dobiega końca wycinka drzew w lesie parafialnym. Odbyła się ona na polecenie proboszcza, a na plebanii są do wglądu wszystkie możliwe zezwolenia. Szczegóły finansowe zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Bardzo proszę o zaprzestanie głupich plotek na ten temat.
  11. Dziękuję panom za dokończenie usuwania drzew przy kościele i naprawienie cieknących rynien na dachu kościoła.
  12. Zostały zamontowane poduszki w ławkach, w kościele. Koszt całej inwestycji to 3 500 zł. Jedna poduszka kosztowała 120 zł. Gdyby ktoś chciał zasponsorować jedną lub kilka poduszek, to bardzo proszę o skontaktowanie się z proboszczem.
  13. Szkolne Koło Wolontariatu, przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie, zebrało w naszej parafii, na Małopolskie Hospicjum dla dzieci nieuleczalnie chorych, 1 406,30 zł.
  14. Jeszcze raz bardzo proszę wszystkich, którzy dysponują zdjęciami z + Ks. Kanonikiem Stanisławem, o ich udostepnienie proboszczowi (po zeskanowaniu zostaną zwrócone). Zachęcam też do przekazywania, na piśmie, wszelkich wspomnień o + Ks. Kanoniku. Zostaną one umieszczone w książce, która powstaje.
  15. Od poniedziałku do piątku ks. proboszcz będzie na urlopie. Sprawy kancelaryjne będą załatwiane od soboty.
  16. Jest do nabycia nowy Gość Niedzielny.
  17. Gorąco zachęcam do oddawania czci Matce Boskiej Siemiechowskiej przez obchodzenie ołtarza głównego, po każdej Mszy świętej.
  18. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 80 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Korzeniowski 9a, Smoleń 48, Nosek 295, Chwistek 90 i Sowa 294.
  19. Do wieczności odszedł + Antoni Duda. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…