W SIEMIECHOWIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019 r.

1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Na Mszy świętej o godz. 10:30 będzie można podjąć zobowiązanie duchowej adopcji dziecka, któremu grozi śmierć przez zabicie w łonie matki. Zachęcam do podjęcia tych modlitewnych zobowiązań. Na tę uroczystą Mszę świętą proszę przynieść świece. O godz. 15:30 Gorzkie Żale, a po nich Msza święta.
  2. Msze święte w tygodniu o godz. 7:00. W środę o godz. 17:00, a w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 16:30.
  3. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci zagrożonych aborcją i tych, którzy podjęli zobowiązania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16:00.
  5. W środę, po Mszy świętej, spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Proszę wszystkich o przyjście.
  6. W piątek śpiewana Droga Krzyżowa o godz. 16:30. Poprowadzi ją nasza rodaczka Siostra Kinga Kucharzyk.
  7. W niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic dla ojców. Przed Mszami świętymi Grupa Młodzieżowa będzie modlić się w intencji osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
  8. Również w niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ojciec Stanisław Gruszka, Redemptorysta. Msze święte z kazaniem ogólnym o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Po Mszy świętej o godz. 9:00 nauka stanowa dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, studiującej i pracującej. O godz. 15:30 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Zachęcam do liczniejszego niż w tamtym roku udziału w rekolekcjach.
  9. Będzie można kupić w niedzielę palmy i stroiki wielkanocne.
  10. Ks. Adamowi Banachowi, do Krakowa, przekazano 55 Mszy świętych za + Marię Sak. Dziękuję rodzinie za wyrażenie na to zgody.
  11. Członkowie Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki na stół wielkanocny, po minimalnej cenie 5 zł. Można też kupić stroiki wielkanocne. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na działalność charytatywną Caritas w naszej parafii.
  12. Bardzo dziękuję pewnej pani za wykonanie pięknych stroików wielkanocnych. Bóg zapłać.
  13. Jest wystawiony kosz na żywność dla potrzebujących.
  14. Ostatni rachunek za prąd z kościoła wyniósł 305 zł., a z kaplicy cmentarnej 134 zł.
  15. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i Promyczek Dobra.
  16. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Gac 17b, Papuga 28, Garbowski 19, Świątek 18, Gniadek i Kwiek 20.
  17. Do wieczności, w minionym tygodniu, odeszła + Maria Sak. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…