Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 r.

 1. Dziś przypada I Niedziela Adwentu - czasu radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych dla ojców.
 2. Msze święte roratnie, w dni powszednie, codziennie o godz. 7:00 i 17:00. Zechciejmy licznie uczestniczyć w tym nabożeństwie. Szczególnie zapraszam dzieci. Na Roraty dzieci niech przynoszą lampiony i wypisane dobre uczynki na podpisanych sercach. Będą one brały udział w losowaniu pamiątek oraz figurek Matki Bożej, które dzieci zabiorą do domu, a następnie na drugi dzień przyniosą do kościoła, na kolejne Roraty. Na rozpoczęcie Mszy świętej roratniej dzieci z zaświeconymi lampionami będą czekać pod chórem i w procesji udają się do ołtarza.
 3. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16:00.
 4. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę po Mszy świętej wieczornej.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź przed I Piątkiem w środę i czwartek od godz. 16:30, a w piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9:00.
 6. W ramach przygotowania do bierzmowania, w piątek zapraszam na Roraty, na godz. 17:00 uczniów klasy VII i VIII z rodzicami.
 7. W sobotę o godz. 16:30 pierwszosobotni Różaniec.
 8. W niedzielę po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Po Mszy świętej o godz. 10:30 będzie rozstrzygnięcie parafialnego konkursu na kartkę świąteczną z motywem Siemiechowa i wręczenie nagród. Zapraszam wszystkich, którzy wykonali kartki i biorą udział w tym konkursie. Kartki można jeszcze składać do wtorku, w zakrystii.
 9. Od niedzieli będzie można kupić świece Caritas na stół wigilijny, po minimalnej cenie 7 zł. za małe i 20 zł. za duże. Zadbajmy, by tych symboli miłości bliźniego nie zabrakło w naszych domach. Będą też rozprowadzane ozdoby i stroiki świąteczne oraz kalendarze parafialne. Zachęcam wszystkich do wykonywania stroików, ozdób świątecznych i przekazania ich parafialnej Caritas.
 10. Jest już wystawiony kosz na produkty żywnościowe, dla potrzebujących.
 11. Pan organista, w okresie Adwentu, będzie roznosił opłatki do waszych domów. Przyjmijcie go życzliwie.
 12. Dziękuję za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej.
 13. Zachęcam do kupowania Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Od najbliższej niedzieli gazeta Niedziela będzie kosztować 8 zł.
 14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 130 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Ryndak 379, Bryndal 384, Gądek 83, Chlipała 97A, Paciorek 372 i Potępa 98.
 15. Do wieczności, w minionym tygodniu, odszedł + Józef Sojka. Pogrzeb będzie w środę. O godz. 12:30 wprowadzenie do kościoła, a o 13:00 Msza święta. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.