Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020 r.

 1. Dziś przypada I Niedziela Adwentu - czasu radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
 2. Rozporządzenie Rady Ministrów z 26 listopada określa, że „przed wejściem do budynków kultu religijnego informuje się o limicie osób, oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie”. Obowiązek ten spoczywa na proboszczu i on może być pociągnięty do odpowiedzialności za jego niedopełnienie.
 3. Msze Święte Roratnie, oprócz niedziel, codziennie o godz. 7:00 i 17:00. Chciejmy uczestniczyć w tym nabożeństwie, zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami. Na Roraty dzieci niech przynoszą lampiony i dobre uczynki na podpisanych sercach. Będą one brały udział w losowaniu pamiątek oraz figurek Matki Bożej, które dzieci zabiorą do domu, a następnie na drugi dzień przyniosą do kościoła, na kolejne Roraty. Przed Roratami dzieci z zaświeconymi lampionami zbierają się pod chórem i w procesji udają się do ołtarza.
 4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 16:00.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź przed I Piątkiem w środę i czwartek od godz. 16:30, a w piątek od godz. 16:00.
 6. W ramach przygotowania do bierzmowania, w piątek zapraszam na Roraty, o godz. 17:00, uczniów klasy VIII z rodzicami i uczniów klasy VII.
 7. W sobotę o godz. 16:30 pierwszosobotni różaniec. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 8. Spotkanie mikołajkowe dla wszystkich ministrantów, lektorów i Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę, po wieczornych Roratach.
 9. W niedzielę, po Mszach świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Będzie to też dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Uczniowie z kl. VIII będą zbierać na ten cel ofiary do puszek.
 10. Po Mszy świętej o godz. 10:30, w niedzielę, rozstrzygnięcie parafialnego konkursu na kartkę świąteczną i wręczenie nagród. Zapraszam wszystkich, którzy wykonali kartki i biorą udział w tym konkursie. Kartki można składać w zakrystii, do jutra.
 11. Dziękuję za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej.
 12. Od niedzieli będzie można kupić świece Caritas na stół wigilijny, po 5 zł. za małe i 15 zł. za duże. Zadbajmy, by tych symboli miłości bliźniego nie zabrakło w naszych domach. Będą też rozprowadzane ozdoby, stroiki świąteczne i kalendarze parafialne. Zachęcam do ich kupienia. Można by pomóc w zakupieniu tych rzeczy osobom, które nie przychodzą do kościoła, a chciałyby się w nie zaopatrzyć. Będzie też wystawiony kosz na produkty żywnościowe, które zostaną przeznaczone dla osób potrzebujących w naszej parafii.
 13. Pan organista zdecydował, że w okresie Adwentu będzie roznosił opłatki. Przyjmijcie go życzliwie i okażcie mu wdzięczność za jego posługę w parafii.
 14. Msze święte gregoriańskie za + Kazimierza Kubisia i za + Stanisławę Lis rozpoczną się we wtorek, poza parafią.
 15. Księdzu Adamowi Banachowi, do Krakowa, przekazano 40 Mszy świętych za + Wiesława Kwieka. Dziękuję rodzinie za wyrażenie na to zgody.
 16. Jest do kupienia Gość Niedzielny i Niedziela.
 17. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 100 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Ludwiński 478, Biesek 477, Kwiek 475, Kucharzyk 217, Lis 410 i Wojtanowicz 215.

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.