Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26.05.2024 r.

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
 2. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 17:00.
 3. Różaniec w intencji pokoju w środę, o godz. 17:40.
 4. W środę, po Mszy świętej, zbiórka dziewcząt niosących feretrony.
 5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o godz. 7:00, 10:00 z procesją do czterech ołtarzy i o 16:00. Na uroczystą Sumę o godz. 10:00 zapraszam orkiestrę, strażaków, dzieci do niesienia feretronów i poduszek, krakowiaczki, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w strojach, DSM, kobiety i mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu oraz wszystkich, którzy zechcą uwielbić Pana Jezusa obecnego w Najświętszej Eucharystii. Procesja przejdzie tradycyjnie wokół starego i nowego kościoła. Proszę o zaangażowanie się i utworzenie odpowiedniej oprawy procesji i ołtarzy. Kościół będzie otwarty w środę, od godz. 14:00. Bardzo proszę rejony przygotowujące ołtarze o rozebranie ich i schowanie dekoracji po zakończeniu procesji. Proszę też o zabranie brzózek. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na utrzymanie Hospicjów i Domów Opieki w Diecezji Tarnowskiej.
 6. W oktawie Bożego Ciała Msze święte z procesją o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 10:30. Zapraszam do licznego udziału.
 7. W piątek zakończenie Nabożeństw Majowych.
 8. W sobotę, pierwszą miesiąca, kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa, następnie Msza święta wotywna z kazaniem, w intencji składanych próśb i podziękowań, oraz procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. O niesienie figury Matki Boskiej proszę Różę Różańcową pana Eugeniusza Potępy.
 9. W niedzielę, po Mszach świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na Kurię Diecezjalną w Tarnowie.
 10. Proszę pamiętać, by po odbiór dokumentów w kancelarii parafialnej zgłaszać się osobiście.
 11. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek Dobra i nowy kwartalnik.
 12. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Wójcik 367, Ryndak 379, Bryndal 384, Chlipała 97, Chlipała 97A i Paciorek 372.
 13. Do wieczności odszedł + Jerzy Jucha. Pogrzeb będzie w poniedziałek. O godz. 13:30 wprowadzenie do kościoła, a o 14:00 Msza święta. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.