UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26.05.2024 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
  2. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 17:00.
  3. Różaniec w intencji pokoju w środę, o godz. 17:40.
  4. W środę, po Mszy świętej, zbiórka dziewcząt niosących feretrony.
  5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o godz. 7:00, 10:00 z procesją do czterech ołtarzy i o 16:00. Na uroczystą Sumę o godz. 10:00 zapraszam orkiestrę, strażaków, dzieci do niesienia feretronów i poduszek, krakowiaczki, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w strojach, DSM, kobiety i mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu oraz wszystkich, którzy zechcą uwielbić Pana Jezusa obecnego w Najświętszej Eucharystii. Procesja przejdzie tradycyjnie wokół starego i nowego kościoła. Proszę o zaangażowanie się i utworzenie odpowiedniej oprawy procesji i ołtarzy. Kościół będzie otwarty w środę, od godz. 14:00. Bardzo proszę rejony przygotowujące ołtarze o rozebranie ich i schowanie dekoracji po zakończeniu procesji. Proszę też o zabranie brzózek. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na utrzymanie Hospicjów i Domów Opieki w Diecezji Tarnowskiej.
  6. W oktawie Bożego Ciała Msze święte z procesją o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 10:30. Zapraszam do licznego udziału.
  7. W piątek zakończenie Nabożeństw Majowych.
  8. W sobotę, pierwszą miesiąca, kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa, następnie Msza święta wotywna z kazaniem, w intencji składanych próśb i podziękowań, oraz procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. O niesienie figury Matki Boskiej proszę Różę Różańcową pana Eugeniusza Potępy.
  9. W niedzielę, po Mszach świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na Kurię Diecezjalną w Tarnowie.
  10. Proszę pamiętać, by po odbiór dokumentów w kancelarii parafialnej zgłaszać się osobiście.
  11. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek Dobra i nowy kwartalnik.
  12. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Wójcik 367, Ryndak 379, Bryndal 384, Chlipała 97, Chlipała 97A i Paciorek 372.
  13. Do wieczności odszedł + Jerzy Jucha. Pogrzeb będzie w poniedziałek. O godz. 13:30 wprowadzenie do kościoła, a o 14:00 Msza święta. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…