I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020 r.

1. Dziś przypada I Niedziela Adwentu - czasu radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
  2. Rozporządzenie Rady Ministrów z 26 listopada określa, że „przed wejściem do budynków kultu religijnego informuje się o limicie osób, oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie”. Obowiązek ten spoczywa na proboszczu i on może być pociągnięty do odpowiedzialności za jego niedopełnienie.
  3. Msze Święte Roratnie, oprócz niedziel, codziennie o godz. 7:00 i 17:00. Chciejmy uczestniczyć w tym nabożeństwie, zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami. Na Roraty dzieci niech przynoszą lampiony i dobre uczynki na podpisanych sercach. Będą one brały udział w losowaniu pamiątek oraz figurek Matki Bożej, które dzieci zabiorą do domu, a następnie na drugi dzień przyniosą do kościoła, na kolejne Roraty. Przed Roratami dzieci z zaświeconymi lampionami zbierają się pod chórem i w procesji udają się do ołtarza.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 16:00.
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź przed I Piątkiem w środę i czwartek od godz. 16:30, a w piątek od godz. 16:00.
  6. W ramach przygotowania do bierzmowania, w piątek zapraszam na Roraty, o godz. 17:00, uczniów klasy VIII z rodzicami i uczniów klasy VII.
  7. W sobotę o godz. 16:30 pierwszosobotni różaniec. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
  8. Spotkanie mikołajkowe dla wszystkich ministrantów, lektorów i Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę, po wieczornych Roratach.
  9. W niedzielę, po Mszach świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Będzie to też dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Uczniowie z kl. VIII będą zbierać na ten cel ofiary do puszek.
  10. Po Mszy świętej o godz. 10:30, w niedzielę, rozstrzygnięcie parafialnego konkursu na kartkę świąteczną i wręczenie nagród. Zapraszam wszystkich, którzy wykonali kartki i biorą udział w tym konkursie. Kartki można składać w zakrystii, do jutra.
  11. Dziękuję za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej.
  12. Od niedzieli będzie można kupić świece Caritas na stół wigilijny, po 5 zł. za małe i 15 zł. za duże. Zadbajmy, by tych symboli miłości bliźniego nie zabrakło w naszych domach. Będą też rozprowadzane ozdoby, stroiki świąteczne i kalendarze parafialne. Zachęcam do ich kupienia. Można by pomóc w zakupieniu tych rzeczy osobom, które nie przychodzą do kościoła, a chciałyby się w nie zaopatrzyć. Będzie też wystawiony kosz na produkty żywnościowe, które zostaną przeznaczone dla osób potrzebujących w naszej parafii.
  13. Pan organista zdecydował, że w okresie Adwentu będzie roznosił opłatki. Przyjmijcie go życzliwie i okażcie mu wdzięczność za jego posługę w parafii.
  14. Msze święte gregoriańskie za + Kazimierza Kubisia i za + Stanisławę Lis rozpoczną się we wtorek, poza parafią.
  15. Księdzu Adamowi Banachowi, do Krakowa, przekazano 40 Mszy świętych za + Wiesława Kwieka. Dziękuję rodzinie za wyrażenie na to zgody.
  16. Jest do kupienia Gość Niedzielny i Niedziela.
  17. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 100 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Ludwiński 478, Biesek 477, Kwiek 475, Kucharzyk 217, Lis 410 i Wojtanowicz 215.