II NIEDZIELA ZWYKŁA 19.01.2020 r.

1. Dziś II niedziela w ciągu roku. Jest to też Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. W całym kościele, do piątku trwa Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o rodzinach skłóconych czy zagrożonych rozbiciem, aby powróciły do pierwotnej jedności.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na składkę z ubiegłej niedzieli, przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
  4. Msze święte w dni powszednie o godz. 7:00. Po południu w środę po nowennie do Matki Boskiej i w piątek, o godz. 17:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia i półgodzinna adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 16:30.
  5. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkie babcie i dziadków.
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 16:00.
  7. W środę, po Mszy świętej wieczornej, spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych dla ojców w niedzielę, po Prymarii.
  9. Ks. Adamowi Banachowi, do Krakowa, przekazano: 36 Mszy świętych pogrzebowych za + Marię Kwiek, 25 za + Marka Łośko, 26 za + Mariannę Majka, 14 za + Izabelę Klimczak, 39 za + Kazimierę Sowa i 50 za + Emilię Iwaniec. Dziękuję rodzinom za wyrażenie na to zgody.
  10. Msze święte Gregoriańskie za + Marię Kwiek będą odprawiane w Krakowie, od jutra, przez kolejne 30 dni.
  11. Podatek rolny i leśny od gruntów parafialnych za rok 2020 wyniósł 1 542 zł.
  12. Na stronie internetowej parafii znajdują się dokładne informacje o sposobie przekazania 1% podatku dla Parafialnego Zespołu Caritas w Siemiechowie. W niedzielę będą również dostępne ulotki. Jeszcze raz zachęcam do wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas w naszej parafii.
  13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
  14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 160 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Śliwa 7, Krakowska 304, Oleksyk 8, Pajor 303, Łyszczarz, Korzeniowski 301, Pajor 470.
  15. Do wieczności odeszły: + Kazimiera Sowa i + Emilia Iwaniec. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

NA PROŚBĘ NIEKTÓRYCH PARAFIAN POZOSTAWIAMY NIEAKTUALNE OGŁOSZENIA

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12.01.2020 r.

1. Dziś przypada Święto Chrztu Pańskiego, kończące okres Bożego Narodzenia.
  2. Po Prymarii, zmiana tajemnic różańcowych dla matek.
  3. Na Mszy świętej o godz. 10:30 będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  5. Msze święte w tygodniu o godz. 7:00. W środę po nowennie do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i w piątek po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka od godz. 16:30.
  6. W sobotę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  7. Dziękuję panu, który zorganizował historyczny, bo pierwszy w naszej parafii, Orszak Trzech Króli i wszystkim jego uczestnikom: Królom, panom z Kapeli, jeźdźcom, woźnicom bryczek, Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego pięknego korowodu. Bóg zapłać.
  8. Dziękuję również członkom Parafialnego Zespołu Caritas, Akcji Katolickiej, pani Marcie wraz z uczniami, Kapeli Ludowej Siemiechowianie, Małym Siemiechowianom i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie wyjątkowo udanych Jasełek oraz Wieczoru Kolęd i Pastorałek. Bóg zapłać.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy w Święto Trzech Króli, złożyli ofiary na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas.
  10. Wczoraj zakończyliśmy Kolędę. Z tej okazji wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłanów składam podziękowanie za wspólną modlitwę, atmosferę życzliwości i serdeczności, za dzielenie się różnymi cennymi uwagami i sugestiami oraz za składane przy okazji ofiary. Szczególną wdzięczność wyrażam tym, którzy nas przywozili i odwozili oraz tym, którzy nas podwozili do bardziej odległych domów nie szczędząc swego trudu i czasu. Niech dobry Bóg wam to wynagrodzi wszelkim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami. Bóg zapłać.
  11. W okresie od 15 lutego do 30 kwietnia będziemy dokonywać rozliczeń podatkowych. Prawo daje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W tym roku po raz pierwszy można przekazywać te pieniądze dla naszego Parafialnego Zespołu Caritas, z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację chorych z naszej parafii. Bardzo proszę wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, o skorzystanie z tej możliwości. Za niedługo na parafialnej stronie internetowej i na specjalnych ulotkach znajdą się dokładne informacje na ten temat. Jeszcze raz zachęcam do wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą parafialną Caritas.
  12. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i Promyczek Dobra.
  13. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę: Wierzbicki 445, Korzeniowski 443, Szczurek 4, Kot, Kiełbasa 5, Iwaniec 450, Łyszczarz 449, Jurkiewicz, Turski i Biedroń 305.