XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12.07.2020 r.

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Po Prymarii, zmiana tajemnic różańcowych dla matek. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. na Mszy świętej o godz. 11:00. Módlmy się w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, aby spotkanie z Jezusem Eucharystycznym prowadziło ich do pogłębienia wiary i było dla nich źródłem łaski i umocnienia. Msze święte w Białym Tygodniu codziennie, o godz. 18:00.
  3. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, wspólnie z rodzicami bierzmowanych, jako dar ołtarza ufundowali mosiężną podstawę pod Ewangeliarz.
  4. Dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za posprzątanie kościoła, placu kościelnego i chodnika wokół kościoła. Bóg zapłać.
  5. W czwartek specjalne spotkanie dla dziewczynek z DSM-u o godz. 10:00.
  6. W niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  7. Ostatnio zostały dokładnie oczyszczone i odnowione lichtarze przy tabernakulum, podstawa pod paschał, krzyż stojący na tabernakulum, krzyż przed ołtarzem oraz emblemat na froncie ołtarza. Bardzo dziękuję osobom, które tej pracy poświęciły bardzo dużo czasu i wysiłku.
  8. Dziękuję pewnemu panu za wykonanie oprysku chwastów wokół kościoła.
  9. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i Promyczek Dobra dla dzieci.
  10. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Kaczmarczyk 67, Bajorek 66a, Kwiek 66, Burnat 65 i Gądek 64.
  11. Do wieczności odeszła + Stanisława Janik. Pogrzeb będzie jutro. O godz. 14:30 wprowadzenie do kościoła, a o 15:00 Msza święta. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…