NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa. Uroczysta Msza święta z poświęceniem palm o godz. 10:30. Po niej odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu palm i rozdanie nagród. Dziękuję Gminnemu Ośrodkowi Kultury i pewnej osobie za ufundowanie części nagród oraz osobie która zatroszczyła się o zakup nagród od parafii. O godz. 15:30 Gorzkie Żale i Msza święta. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Msze święte w poniedziałek i wtorek, o godz. 7:00, a w środę o godz. 18:00.
  3. Jutro odwiedziny chorych przed Świętami, od godz. 9:00. Można jeszcze zgłaszać chorych w zakrystii.
  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ze względu na Wielki Tydzień, została przeniesiona na 8-go kwietnia.
  5. Młodzież z klasy 8, z rodzicami, proszę o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz posprzątanie kościoła.
  6. Zbiórki ministrantów i lektorów w poniedziałek, o godz. 17:00 i w środę, od godz. 16:00.
  7. W środę o godz. 17:40, Różaniec w intencji pokoju.
  8. W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Rozpocznie ona Triduum Paschalne. Po Mszy świętej Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Ciemnicy. Adorację po Mszy świętej poprowadzi Akcja Katolicka i Caritas. Adoracja będzie trwać do godz. 24:00.
  9. W Wielki Piątek od godz. 7:00, adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15:00, Koronka do Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 17:30 śpiewaną Drogą Krzyżową, którą poprowadzą Róże panów Andrzeja Gucwy, Marka Gucwy i Eugeniusza Potępy. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. O godz. 21:00 Droga Krzyżowa. Adoracja będzie trwać do godz. 24:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta), oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Za pobożny udział w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane przy krzyżu adoracyjnym będą przeznaczone na utrzymanie zabytków w Ziemi Świętej.
  10. Wielka Sobota, od godz. 7:00, będzie dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów od godz. 8:00 do 12:00, co godzinę. Pamiętajmy o modlitwie przy Grobie Pana Jezusa, gdy przyjdziemy święcić pokarmy. Od godz. 14:00 do 16:00 będzie sprzątanie kościoła. O godz. 18:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i drugi dzień Nowenny. O godz. 19:00 rozpocznie się Wigilia Paschalna, a po niej procesja rezurekcyjna. Zapraszam dzieci, krakowiaczki, orkiestrę, strażaków, kobiety i mężczyzn do niesienia baldachimu i feretronów. Zachęcam do pobożnego i licznego udziału w tej ważnej uroczystości. Na liturgię Wielkiej Soboty proszę przynieść świece. Strażaków proszę o przygotowanie ognia.
  11. Dzieci, które zbierały pieniądze do skarbonek Caritas, proszę o przyniesienie ich do kościoła w Wielką Sobotę, przed południem.
  12. W Wielkanoc, po Prymarii, zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  13. Zachęcam do kupowania palm i stroików wielkanocnych. Dziękuję osobom, które przygotowały i rozwiozły paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Członkom Klubu Seniora dziękuję za wykonanie palm.
  14. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i Promyczek Dobra.
  15. W sekretariacie szkoły są do odebrania znalezione klucze.
  16. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 160 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę, od godz. 14:00, proszę rodziny: Kaczmarczyk 67, Bajorek 66A, Kwiek 66, Burnat 65, Gądek 64 i Damian 400.