XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2017 r.

1. Przeżywamy XXXIII Niedzielę zwykłą.
  2. Składka z ubiegłej niedzieli, na potrzeby parafii, wyniosła 3 177 zł. Bóg zapłać za ofiary.
  3. W środę, na Mszę świętą o godz. 17.00, zapraszam dzieci z klasy III z rodzicami.
  4. Zbiórka lektorów i ministrantów w środę, o godz. 16.15.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończącą rok liturgiczny. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej. Przedstawiciele Akcji Katolickiej z naszej parafii będą brać udział we Mszy świętej z ks. Biskupem, w katedrze tarnowskiej. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kościół za ten akt pobożności udziela odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych dla ojców, po Prymarii.
  7. Msze święte w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Po południu w środę po nowennie do MBNP i w piątek po adoracji i koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00. Adoracja rozpocznie się o godz. 16.30. Zapraszam do licznego udziału.
  8. Ponawiam prośbę o zabieranie z cmentarza do domów kwiatów w doniczkach i szklanych zniczy.
  9. Zgodnie z zarządzeniem Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, zostaną wycięte drzewa pomiędzy parkingiem i kościołem.
  10. Bardzo dziękuję panom z Rady Parafialnej, za zlikwidowanie śmietnika za grotą, przy starym kościele. Bóg zapłać.
  11. Ojcowie Redemptoryści z Tuchowa składają ofiarodawcom z naszej parafii serdeczne podziękowanie za dary złożone w naturze: 1 200 kg zboża, 10 kg kapusty i 1 645 kg. ziemniaków.
  13. Urząd Gminy Gromnik informuje, że dostępne są ankiety „Małopolska w zdrowej atmosferze”, dotyczące ogrzewania budynków na terenie całej gminy. Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek wypełnić ankietę i złożyć ją w Urzędzie Gminy lub u sołtysa, w terminie do 31 grudnia. Ankiety są do pobrania w Gminie, pokój nr 9, na stronie internetowej Gminy, w sklepach i u sołtysa.
  14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci.
  15. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Mikos 361, Górzan 381, Rąpała 369, Maniak 377, Gądek 376 i Sorys 374. Bardzo proszę wszystkich sprzątających kościół, by na śmietnik wynosili wyłącznie stare kwiaty i liście.
  16. Do wieczności odeszli: + Feliks Musiał i + Janina Skóra. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…