Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCY 18.04.2021 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocy, obchodzona jako Niedziela Biblijna, która ma nam przypomnieć o wielkiej roli czytania i znajomości Pisma św. dla naszej wiary. Poświęćmy dziś chwilę na czytanie Pisma św. w rodzinach. Członkowie Akcji Katolickiej rozdają po Mszach świętych kartki z cytatami z Biblii. Warto je zabrać, przeczytać i pomyśleć, co Bóg chce do mnie powiedzieć.
 2. Przypominam, że zbiórki do puszek, organizowane przez parafię, są ogłaszane wcześniej w kościele. Jeżeli składacie ofiary do naszych puszek, to możecie mieć pewność, że pieniądze zostaną przeznaczone na właściwy cel. Jeżeli natomiast ktoś daje pieniądze obcym osobom przed kościołem, to musi się liczyć z tym, że te pieniądze zostaną wykorzystane w niewiadomy sposób, a zbierających będzie przybywać.
 3. Msze święte w tygodniu codziennie, o godz. 7:00, w środę i piątek o godz. 18:00. W piątek od godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 16:30.
 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę, o godz. 19:00.
 6. Spotkanie dzieci z klasy III, z rodzicami, w czwartek, o godz. 18:00.
 7. Spotkanie uczniów klasy VIII, z rodzicami, w piątek po Mszy świętej. Bierzmowanie będzie w naszej parafii we wtorek, 27-go kwietnia o godz. 16:00.
 8. W sobotę o godz. 7:00 rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego dla uczniów klasy VIII i ich rodzin, przed bierzmowaniem.
 9. W niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby w Kościele. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 10. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Są one przeznaczone dla osób świeckich i służą pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji oraz przygotowują do nauczania religii w szkole.
 11. Ks. Adamowi Banachowi i ks. Karolowi Spindzie przekazano 96 Mszy świętych pogrzebowych za + Michała Bryndala. Dziękuję rodzinie za wyrażenie zgody.
 12. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
 13. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 150 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 14. Do wieczności, w minionym tygodniu, odeszła + Józefa Piwowar, z domu Wietecha. Jej pogrzeb będzie w środę. O godz. 13:30 wprowadzenie do kościoła, a o 14:00 Msza święta. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.