W Kościele Parafialnym w Siemiechowie w pierwsza sobotę każdego miesiąca od maja do października odprawiają się nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej. Figura Matki Bożej została ufundowana przez Róże Różańcowe.

Matka Boża w wizerunku Tej Figury jest dla parafian wielkim darem jako drogowskaz w drodze do nieba.

Nabożeństwo rozpoczyna się odmawianiem Tajemnic Różańcowych.

Po Różańcu jest odprawiana uroczysta Eucharystia na której powierzane są przez ręce Maryji do Boga intencje błagalno- dziękczynne. Pod koniec Eucharystii odbywa się uroczysta procesja wokół Kościoła z figurą Matki Bożej
Zgromadzeni czciciele Matki Bożej z lampionami w ręku wielbią Fatimską Panią pieśniami i modlitwami.
Jest to piękny i wzruszający kult Matki Bożej.

Zapraszamy wszystkich aby się dołączyli i wraz z innymi uwielbiali Matkę Bożą. Zapewniam, że jeśli ktoś raz przybędzie na to nabożeństwo z tęsknotą będzie czekał na następne spotkanie z Matką Bożą.

M.K.

SANKTUARIUM   FATIMSKIE >> Witryna w języku polskim >>

Matko Boża Fatimska
Matko o pięknym obliczu i zatroskanym sercu
Bądź pozdrowiona

Matko Boża Fatimska Pani
Matko wskazująca nam Różaniec do walki z złem
Módl się za nami

czytaj całość ...

duchowa adopcja dziecka poczetego 47

Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Istota Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga-Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy. WIĘCEJ >>

WARTO RÓWNIEŻ ZOBACZYĆ

02 luty ofiarowanie panskie2 luty
OFIAROWANIE PAŃSKIE
ŚWIĘTO MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ
ODPUST PARAFIALNY

Nazwa obchodzonego 2 lutego święta wywodzi się od dwóch terminów greckich: Hypapante oraz Heorte tou Katharismou, co oznacza święto spotkania i oczyszczenia. Oba te święta były głęboko zakorzenione w tradycji Starego Testamentu.
Na pamiątkę ocalenia pierworodnych synów Izraela podczas niewoli egipskiej każdy pierworodny syn u Żydów był uważany za własność Boga. Dlatego czterdziestego dnia po jego urodzeniu należało zanieść syna do świątyni w Jerozolimie, złożyć go w ręce kapłana, a następnie wykupić za symboliczną opłatą 5 syklów. Równało się to zarobkowi 20 dni (1 sykl albo szekel to 4 denary lub drachmy, czyli zapłata za 4 dni pracy robotnika niewykwalifikowanego). Równocześnie z obrzędem ofiarowania i wykupu pierworodnego syna łączyła się ceremonia oczyszczenia matki dziecka. Z tej okazji matka była zobowiązana złożyć ofiarę z baranka, a jeśli jej na to nie pozwalało zbyt wielkie ubóstwo - przynajmniej ofiarę z dwóch synogarlic lub gołębi. Fakt, że Maryja i Józef złożyli synogarlicę, świadczy, że byli bardzo ubodzy.

Czytaj więcej...