Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

20171018 pielgrzymka przybyslawice wal ruda zabawa 144549 1

Dnia 18 października, gdy dzwony na Anioł Pański biły, Parafianie z Siemiechowa wyruszyli na szlak pielgrzymi do Przybysławic, do Grobu Księdza Kanonika  Stanisława I na szlak męczeństwa Błogosławionej Karoliny Kózkówny.

W drodze do Przybysławic, pod przewodnictwem Księdza Proboszcza, odmawialiśmy Różaniec, a przy Grobie Księdza Kanonika Stanisława Mękarskiego, Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze i w chwili zadumy wspominaliśmy postać wspaniałego Kapłana, wielce zasłużonego dla parafii Siemiechów.

Potem wyruszyliśmy do Wał Rudy, gdzie żyła błogosławiona Karolina, aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej, szlakiem jej męczeństwa. Piękna pogoda, rzesze pielgrzymów i my wśród czcicieli Karoliny, to wielki dar od Pana Boga. W zadumie, w ciszy naszych serc, rozważaliśmy kolejne stacje drogi krzyżowej opracowane przez poetkę Panią Barbarę Wójcik. Echo po lesie niosło nasze modlitwy do Boga, za wstawiennictwem Błogosławionej Karoliny, w intencji nas samych, naszych bliskich i potrzebujących naszego wsparcia.

Wzruszające były świadectwa cudów dokonanych za przyczyną Błogosławionej Karoliny, jak też apele o pomoc chorym w potrzebie.

Błogosławiona Karolino módl się za nami. 
Mamy nadzieję na szybką Kanonizację Bł. Karoliny

Po Drodze Krzyżowej udaliśmy się do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie, na Msze Świętą z modlitwą o uzdrowienia. Uroczysta Eucharystia była dla wszystkim dużym duchowym przeżyciem. Księdzu Proboszczowi naszej parafii serdecznie dziękujemy za Mszę Świętą odprawioną  w intencji nas pielgrzymów.

Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, ze specjalnym błogosławieństwem, które poruszyło głęboko nasze serca. 

Panie Boże, klęcząc przed Tobą z całym bagażem naszych trudów oraz zmagań, mając nadzieję, iż Ty nas pokrzepisz i umocnisz, dziękujemy Ci z całego serca za te chwile, które nam podarowałeś Dziękujemy za ten błogosławiony czas modlitwy i uwielbienia.

W drodze powrotnej trwaliśmy nadal w dziękczynieniu modląc się i śpiewając pieśni. Za piękny śpiew i modlitwę Księdzu Proboszczowi składamy serdeczne Bóg Zapłać, mając nadzieję na dalsze wspólne pielgrzymowanie do miejsc kultu Bożego.

Serdecznie dziękujemy organizatorom pielgrzymki i wszystkim uczestnikom za ciepłą rodzinną atmosferę.

M.K.

JUBILEUSZOWE ŚLADY…

SREBRNY JUBILEUSZ  25-LECIA KAPŁAŃSTWA NASZEGO RODAKA KSIĘDZA TOMASZA SOWY

20170611 25 lat kaplanstwa ks tomasz sowa img 173225 rocznica święceń kapłańskich Ks. Tomasza Sowy zbiegła się w czasie z 100 rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie. To stało się przyczyną pierwszego jubileuszowego śladu: nowej kapliczki z figurą Matki Bożej Fatimskiej, przy drodze nieopodal rodzinnego domu, z którego przed 25 laty ksiądz Jubilat wyruszył, aby w naszym kościele odprawić Prymicyjną Mszę świętą. W maju odprawiona została tam Msza św. i odbyło się poświęcenie nowej kapliczki, poprzez  którą ks. Tomasz wyraził wdzięczność Matce Najświętszej, Wychowawczyni powołań kapłańskich i Matce kapłanów za dar powołania do służby Bożej.

W niedzielę 11 czerwca 2017 r w  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ksiądz Jubilat sprawował dziękczynną Mszę św. w naszym kościele parafialnym. To drugi ślad jubileuszowy… Podczas Mszy św. dziękował Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za sakrament kapłaństwa. Oraz modlił się o powołania kapłańskie z naszej parafii. Podczas tej Mszy św. Jubilat poświęcił nowy kielich mszalny, który przekazał  jako jubileuszowy dar dla wspólnoty rodzinnej parafii. Przedstawiciele parafii na czele z księdzem Proboszczem złożyli księdzu Tomaszowi serdeczne życzenia jubileuszowe. Do uroczystej oprawy włączyła się nasza orkiestra.

Mamy nadzieję że uroczystość jubileuszowa w rocznicę święceń kapłańskich przyczyni się do budzenia powołań do służby Bożej w parafii, tym bardziej, że jak wspomniał ks. Jubilat mimo że upłynęło już 25 lat od prymicji to wciąż jest najmłodszym księdzem rodakiem.

Czcigodny Księże Jubilacie
W 25 rocznicę święceń kapłańskich pragniemy w imieniu wspólnoty parafialnej złożyć gorące życzenia; niech Bóg Ojciec Cię pobłogosławi, obdarzy dobrym zdrowiem, radością. Chrystus Odwieczny Kapłan, któremu kiedyś zaufałeś niech sprawi, aby miłość wypełniała Twe serce, Duch Święty niech opromienia Cię swoim światłem i daje siły na każdy dzień trudnej pracy kapłańskiej. Niepokalane Serce Maryi niechaj Ci będzie ucieczką i drogą, którą zaprowadzisz innych do Boga. Życzymy pogody ducha, ludzkiej życzliwości, szczęścia. Szczęść Boże na dziś jutro  na każdy dzień.
 

Czytaj więcej...

W Siemiechowie w Kościele Parafialnym 14 kwietnia 2019 r., w Niedzielę Palmową, po Mszy Św. odbył się jak co roku Konkurs Palm Wielkanocnych. Wydarzenie to zorganizowała Parafia wraz z Caritas, Akcją Katolicką oraz GOK w Gromniku. Niedziela Palmowa zwana również Kwietną  jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa jako Króla do Jerozolimy, kiedy zgromadzony lud rzucał pod Jego stopy gałązki palmowe wiwatując na Jego cześć. Zwyczaj świecenia palm do liturgii Kościoła Katolickiego  został wprowadzony w XI w. Polska palma to wiązanki gałęzi wierzby bogato zdobiona  kwiatami z kolorowej bibuły, zielonymi gałązkami bukszpanu, świeżymi kwiatami, różnokolorowymi wstążkami. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji ludowych związanych z Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi oraz oddanie czci Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Czytaj więcej...

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.