Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

JUBILEUSZOWE ŚLADY…

SREBRNY JUBILEUSZ  25-LECIA KAPŁAŃSTWA NASZEGO RODAKA KSIĘDZA TOMASZA SOWY

20170611 25 lat kaplanstwa ks tomasz sowa img 173225 rocznica święceń kapłańskich Ks. Tomasza Sowy zbiegła się w czasie z 100 rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie. To stało się przyczyną pierwszego jubileuszowego śladu: nowej kapliczki z figurą Matki Bożej Fatimskiej, przy drodze nieopodal rodzinnego domu, z którego przed 25 laty ksiądz Jubilat wyruszył, aby w naszym kościele odprawić Prymicyjną Mszę świętą. W maju odprawiona została tam Msza św. i odbyło się poświęcenie nowej kapliczki, poprzez  którą ks. Tomasz wyraził wdzięczność Matce Najświętszej, Wychowawczyni powołań kapłańskich i Matce kapłanów za dar powołania do służby Bożej.

W niedzielę 11 czerwca 2017 r w  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ksiądz Jubilat sprawował dziękczynną Mszę św. w naszym kościele parafialnym. To drugi ślad jubileuszowy… Podczas Mszy św. dziękował Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za sakrament kapłaństwa. Oraz modlił się o powołania kapłańskie z naszej parafii. Podczas tej Mszy św. Jubilat poświęcił nowy kielich mszalny, który przekazał  jako jubileuszowy dar dla wspólnoty rodzinnej parafii. Przedstawiciele parafii na czele z księdzem Proboszczem złożyli księdzu Tomaszowi serdeczne życzenia jubileuszowe. Do uroczystej oprawy włączyła się nasza orkiestra.

Mamy nadzieję że uroczystość jubileuszowa w rocznicę święceń kapłańskich przyczyni się do budzenia powołań do służby Bożej w parafii, tym bardziej, że jak wspomniał ks. Jubilat mimo że upłynęło już 25 lat od prymicji to wciąż jest najmłodszym księdzem rodakiem.

Czcigodny Księże Jubilacie
W 25 rocznicę święceń kapłańskich pragniemy w imieniu wspólnoty parafialnej złożyć gorące życzenia; niech Bóg Ojciec Cię pobłogosławi, obdarzy dobrym zdrowiem, radością. Chrystus Odwieczny Kapłan, któremu kiedyś zaufałeś niech sprawi, aby miłość wypełniała Twe serce, Duch Święty niech opromienia Cię swoim światłem i daje siły na każdy dzień trudnej pracy kapłańskiej. Niepokalane Serce Maryi niechaj Ci będzie ucieczką i drogą, którą zaprowadzisz innych do Boga. Życzymy pogody ducha, ludzkiej życzliwości, szczęścia. Szczęść Boże na dziś jutro  na każdy dzień.
 
 

Drogi naszym sercom Księże Tomaszu!

Niczym dąb wyrosłeś
z siemiechowskiej ziemi
Karmiony jej chlebem
Łzami matczynymi

Do kościoła biegłeś
Porannym świtaniem
Już wtedy Bóg zasiał
W sercu twym powołanie

Kapłaństwo swym cudem
Aniołów zachwyca
Jak wielki dla ludzi
To dar, tajemnica

Przed twoim kapłaństwem
Dziś czoła schylamy
U Bożej Mateńki
Łaski wypraszamy

Niech darzy Cię zdrowiem
Byś nam ducha tchnieniem
Wciąż żywego Boga
Sprowadził na ziemię.

Wobec Bożych darów
Cóż człowiek rzec może?
Kapłanie Tomaszu
życzymy Szczęść Boże

K.Wielgus

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.