Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

20171018 pielgrzymka przybyslawice wal ruda zabawa 144549 1

Dnia 18 października, gdy dzwony na Anioł Pański biły, Parafianie z Siemiechowa wyruszyli na szlak pielgrzymi do Przybysławic, do Grobu Księdza Kanonika  Stanisława I na szlak męczeństwa Błogosławionej Karoliny Kózkówny.

W drodze do Przybysławic, pod przewodnictwem Księdza Proboszcza, odmawialiśmy Różaniec, a przy Grobie Księdza Kanonika Stanisława Mękarskiego, Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze i w chwili zadumy wspominaliśmy postać wspaniałego Kapłana, wielce zasłużonego dla parafii Siemiechów.

Potem wyruszyliśmy do Wał Rudy, gdzie żyła błogosławiona Karolina, aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej, szlakiem jej męczeństwa. Piękna pogoda, rzesze pielgrzymów i my wśród czcicieli Karoliny, to wielki dar od Pana Boga. W zadumie, w ciszy naszych serc, rozważaliśmy kolejne stacje drogi krzyżowej opracowane przez poetkę Panią Barbarę Wójcik. Echo po lesie niosło nasze modlitwy do Boga, za wstawiennictwem Błogosławionej Karoliny, w intencji nas samych, naszych bliskich i potrzebujących naszego wsparcia.

Wzruszające były świadectwa cudów dokonanych za przyczyną Błogosławionej Karoliny, jak też apele o pomoc chorym w potrzebie.

Błogosławiona Karolino módl się za nami. 
Mamy nadzieję na szybką Kanonizację Bł. Karoliny

Po Drodze Krzyżowej udaliśmy się do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie, na Msze Świętą z modlitwą o uzdrowienia. Uroczysta Eucharystia była dla wszystkim dużym duchowym przeżyciem. Księdzu Proboszczowi naszej parafii serdecznie dziękujemy za Mszę Świętą odprawioną  w intencji nas pielgrzymów.

Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, ze specjalnym błogosławieństwem, które poruszyło głęboko nasze serca. 

Panie Boże, klęcząc przed Tobą z całym bagażem naszych trudów oraz zmagań, mając nadzieję, iż Ty nas pokrzepisz i umocnisz, dziękujemy Ci z całego serca za te chwile, które nam podarowałeś Dziękujemy za ten błogosławiony czas modlitwy i uwielbienia.

W drodze powrotnej trwaliśmy nadal w dziękczynieniu modląc się i śpiewając pieśni. Za piękny śpiew i modlitwę Księdzu Proboszczowi składamy serdeczne Bóg Zapłać, mając nadzieję na dalsze wspólne pielgrzymowanie do miejsc kultu Bożego.

Serdecznie dziękujemy organizatorom pielgrzymki i wszystkim uczestnikom za ciepłą rodzinną atmosferę.

M.K.

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.