PARAFIA W SIEMIECHOWIE

PAN NADCHODZI, JEST BLISKO!

20171018 pielgrzymka przybyslawice wal ruda zabawa 144549 1

Dnia 18 października, gdy dzwony na Anioł Pański biły, Parafianie z Siemiechowa wyruszyli na szlak pielgrzymi do Przybysławic, do Grobu Księdza Kanonika  Stanisława I na szlak męczeństwa Błogosławionej Karoliny Kózkówny.

 

W drodze do Przybysławic, pod przewodnictwem Księdza Proboszcza, odmawialiśmy Różaniec, a przy Grobie Księdza Kanonika Stanisława Mękarskiego, Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze i w chwili zadumy wspominaliśmy postać wspaniałego Kapłana, wielce zasłużonego dla parafii Siemiechów.

Potem wyruszyliśmy do Wał Rudy, gdzie żyła błogosławiona Karolina, aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej, szlakiem jej męczeństwa. Piękna pogoda, rzesze pielgrzymów i my wśród czcicieli Karoliny, to wielki dar od Pana Boga. W zadumie, w ciszy naszych serc, rozważaliśmy kolejne stacje drogi krzyżowej opracowane przez poetkę Panią Barbarę Wójcik. Echo po lesie niosło nasze modlitwy do Boga, za wstawiennictwem Błogosławionej Karoliny, w intencji nas samych, naszych bliskich i potrzebujących naszego wsparcia.

Wzruszające były świadectwa cudów dokonanych za przyczyną Błogosławionej Karoliny, jak też apele o pomoc chorym w potrzebie.

Błogosławiona Karolino módl się za nami. 
Mamy nadzieję na szybką Kanonizację Bł. Karoliny

Po Drodze Krzyżowej udaliśmy się do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie, na Msze Świętą z modlitwą o uzdrowienia. Uroczysta Eucharystia była dla wszystkim dużym duchowym przeżyciem. Księdzu Proboszczowi naszej parafii serdecznie dziękujemy za Mszę Świętą odprawioną  w intencji nas pielgrzymów.

Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w Adoracji Najświętszego Sakramentu, ze specjalnym błogosławieństwem, które poruszyło głęboko nasze serca. 

Panie Boże, klęcząc przed Tobą z całym bagażem naszych trudów oraz zmagań, mając nadzieję, iż Ty nas pokrzepisz i umocnisz, dziękujemy Ci z całego serca za te chwile, które nam podarowałeś Dziękujemy za ten błogosławiony czas modlitwy i uwielbienia.

W drodze powrotnej trwaliśmy nadal w dziękczynieniu modląc się i śpiewając pieśni. Za piękny śpiew i modlitwę Księdzu Proboszczowi składamy serdeczne Bóg Zapłać, mając nadzieję na dalsze wspólne pielgrzymowanie do miejsc kultu Bożego.

Serdecznie dziękujemy organizatorom pielgrzymki i wszystkim uczestnikom za ciepłą rodzinną atmosferę.

M.K.

dofinansowanie z 2016 mMałopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Krakowie przesyła w załączeniu podpisany egz, umowy o udzieleniu dotacji celowej na wykonanie zadania pn.: Wykonanie prac badawczych na obecność polichromii na powierzchniach ścian nawy, elementach chóru muzycznego, belki tęczowej, zakrystii i kruchty kościoła pw. Matki Boskiej Gromnicznej w Siemiechowie - etap I - nierozpoznane ściany prezbiterium finansowanego ze środków tutejszego Urzędu na rok 2016.