Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

W Siemiechowie w Kościele Parafialnym 14 kwietnia 2019 r., w Niedzielę Palmową, po Mszy Św. odbył się jak co roku Konkurs Palm Wielkanocnych. Wydarzenie to zorganizowała Parafia wraz z Caritas, Akcją Katolicką oraz GOK w Gromniku. Niedziela Palmowa zwana również Kwietną  jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa jako Króla do Jerozolimy, kiedy zgromadzony lud rzucał pod Jego stopy gałązki palmowe wiwatując na Jego cześć. Zwyczaj świecenia palm do liturgii Kościoła Katolickiego  został wprowadzony w XI w. Polska palma to wiązanki gałęzi wierzby bogato zdobiona  kwiatami z kolorowej bibuły, zielonymi gałązkami bukszpanu, świeżymi kwiatami, różnokolorowymi wstążkami. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji ludowych związanych z Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi oraz oddanie czci Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

 

 Palmy konkursowe oceniono według następujących kategorii: sposób wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, inwencja artystyczna, wysokość.

Komisja w składzie:

przewodnicząca - mgr Elżbieta Malawska Pajor Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróżach

członek – mgr Krystyna Wielgus POAK

członek - mgr Grażyna  Łazarek Dyrektor Publicznego Przedszkola w Siemiechowie

członek - mgr Jolanta Turska CARITAS

członek - Karolina Iwaniec Kapela Ludowa Siemiechowianie

 

po ocenie palm konkursowych wybrała najpiękniejsze i przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Szymon Górak

II miejsce – Alicja Turska

III miejsce – Karolina Duda

IV miejsce – Angelika Hołda

wyróżnienie – Piotr Kaczmarczyk

wyróżnienie – Sylwia Potępa

wyróżnienie – Wiktoria Chlipała

wyróżnienie – Liliana Kubiś

wyróżnienie za najwyższą palmę – Oddział Publicznego Przedszkola w Siemiechowie

 

Wyróżnionym przyznano cenne nagrody rzeczowe, dyplomy ufundowane przez Parafię Siemiechów oraz GOK a wszyscy uczestnicy konkursu częstowali się słodyczami.

 Fotograf pan Grzegorz Iwaniec uwiecznił konkurs pięknymi zdjęciami za co serdecznie dziękujemy.   

Konkurs Palm Wielkanocnych cieszy się co roku większym zainteresowaniem mieszkańców wspólnoty parafialnej. W wykonanie palm angażują się całe rodziny, szczególnie dziadkowie ucząc swoje pociechy pięknej sztuki wykonywania ozdób, kwiatów zgodnie ze starą tradycją. Komisja wyraża podziękowania  i przesyła życzenia radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa  wszystkim uczestnikom Konkursu Palmy Wielkanocnej.

K. Wielgus 

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.