Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Droga Krzyżowa to jedna z najbardziej przejmujących form pobożności szczególnie na Wielki Post.

Idziemy ostatnią Jezusową drogą. Towarzyszymy Mu rozważaniem, śpiewem, skupieniem, adoracją. A wszystko po to, by odkryć, że Jego droga krzyżuje się nieustannie z naszymi drogami. Jego krzyż i nasze krzyże.

           Znaki wiary w Ukrzyżowanego rozsiane są gęsto na polskich drogach. Krzyże przydrożne, krzyże przy szosie, w miejscach śmiertelnych wypadków, krzyże nad mogiłami. Krzyż czcimy w naszych domach, w szkołach, w szpitalach oraz w innych miejscach użyteczności publicznej.

W Kościele w Siemiechowie parafianie ukochali Śpiewaną Drogę Krzyżową której słowa i melodia zaczerpnięte są z Kalwarii a którą z wielkim zapałem i wzruszeniem odprawiał Świętej Pamięci Ksiądz Kanonik Stanisław Mękarski. Postarajmy się by zachować Tradycję naszych przodków i nadal Ją odprawiać z wielką pobożnością.

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.