20161226 kolednicy misyjni e 102942 180px
26 grudnia 2016 roku po Mszy świętej o godz. 10.30 miało miejce błogosławieństwo i rozesłanie kolędników misyjnych, którzy poszli do naszych domów. Ofiary, jakie zebrali przeznaczone są na cele misyjne. Dziękujemy za  ich życzliwe przyjęcie.

Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Do udziału w misyjnej kolędzie zapraszają wszystkich – koleżanki i kolegów zrzeszonych w różnych grupach w parafii. Pomagają im w tym katecheci, wychowawcy, rodzice oraz młodzież i dorośli z parafialnych grup i stowarzyszeń​.

„Jesu cristopa sutimpim”

Hasło wzięte jest z języka keczua, którym posługują się m.in. Indianie peruwiańscy, wśród których głoszą Ewangelię tarnowscy misjonarze. Oznacza ono dosłownie: „W imię Chrystusa” i nawiązuje do 25-lecia posługi misyjnej naszych księży w Peru, i w szerszym sensie oznacza: „Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską ziemię”.

(Informacje zaczerpnięte z witryny misje.diecezja.tarnow.pl)