Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA 24.01.2021 r.

 1. Przeżywamy III niedzielę w ciągu roku, jako Niedzielę Słowa Bożego. Przedstawiciele Caritas zbierają ofiary do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, w Chorwacji. Zachęcam do ofiarności.
 2. Obok gazet znajdują się ulotki, na których jest wyjaśnienie, jak przekazać 1% podatku dla Caritas w Siemiechowie. Proszę, żeby zabrać jedną ulotkę do domu. Informacje można też znaleźć na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Zachęcam do przekazywania odliczeń podatkowych dla osób potrzebujących w naszej parafii. Już dziś dziękuję za życzliwość.
 3. Msze święte w tygodniu o godz. 7:00, w środę i piątek o godz. 17:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:30.
 4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 16:00.
 5. Spowiedź przed odpustem codziennie, pół godziny przed Mszą świętą.
 6. W niedzielę będziemy obchodzić w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7:00, 9:00 i o 16:00. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11:00 będzie transmitowana na Facebooku. Po Sumie, w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu, uroczyście odnowimy zawierzenie naszej parafii Matce Bożej Gromnicznej, by ją chroniła i wspierała. Na Sumę zapraszam orkiestrę i strażaków. Proszę, aby przed Mszą świętą o godz. 11:00 nie parkować samochodów przy plebanii. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
 7. Również w niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne prywatną adoracją od godz. 14:00. O udział w adoracji od godz. 15:00 proszę kobiety i matki. Pomiędzy Mszami świętymi dopołudniowymi będzie również możliwość udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. Procesja do starego kościoła, z gromnicami, będzie 2-go lutego, we wtorek, o godz. 17:00.
 9. Uczniów klasy VIII, wraz z rodzicami, proszę o rozebranie szopki i dekoracji świątecznej w kościele w sobotę, od godz. 8:00.
 10. Osoby, które zamówiły gromnice po 18 zł., proszone są o odebranie ich w zakrystii.
 11. Pan Dariusz Szczerba, w ubiegłą niedzielę, zrezygnował z funkcji kościelnego. Gdyby ktoś chciał objąć to stanowisko, proszony jest o skontaktowanie się z proboszczem. Panu Szczerbie dziękuję za ofiarną służbę i wszelką pomoc.
 12. Ks. Adamowi Banachowi, do Krakowa, przekazano 12 Mszy świętych pogrzebowych za + Halinę Klimczak, a ks. Karolowi Spindzie, do Austrii, 35 Mszy świętych pogrzebowych za + Pawła Sówkę. Dziękuję rodzinom za wyrażenie zgody.
 13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
 14. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Kucharzyk 168, Zięba 166, Hekłowski 164, Stanuch 360 i Jucha 161. Kwiaty na odpust zakupi parafia.
 15. Do wieczności, w minionym tygodniu, odeszła + Halina Klimczak. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.