UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Składka z ubiegłej niedzieli, przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na spłatę pożyczki, wyniosła 3 568 zł. Bóg zapłać za ofiary. Informuję, że zakończyło się już spłacanie pożyczki.
  3. Po Mszach świętych, można złożyć ofiarę do puszek na leczenie chorego Szczepana Martyki z Zakliczyna. Ofiary zbierają osoby z Zakliczyna.
  4. W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dla dzieci i młodzieży o godz. 8:00. Proszę rodziców o dopilnowanie, by wszyscy uczniowie uczestniczyli w tej Mszy świętej, dziękując Panu Bogu za dobrze przeżyty rok szkolny.
  5. Bardzo proszę mieszkańców następujących rejonów o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: Ołtarz I, przy kościele - Małe Góry; ołtarz II- Rejon II (od Iwańca do Łopatki); ołtarz III - Rejon I za rzeką (od Kwiek Marii do Gucwy); i ołtarz IV- Pagórek. Proszę o przygotowanie ołtarzy w środę. Kościół będzie otwarty od godz. 15:00.
  6. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o godz. 7:00, 10:00 z uroczystą procesją do czterech ołtarzy i o 16:00. Na uroczystą Sumę o godz. 10:00 zapraszam orkiestrę, strażaków, dzieci do niesienia feretronów i poduszek, krakowiaczki, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne, DSM, kobiety i mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu oraz wszystkich, którzy zechcą uwielbić Chrystusa obecnego wśród nas w Najświętszej Eucharystii. Proszę o zaangażowanie się i utworzenie odpowiedniej oprawy procesji i ołtarzy. Bardzo proszę rejony przygotowujące ołtarze o rozebranie ich i złożenie dekoracji zaraz po zakończeniu procesji. Proszę też koniecznie o zabranie brzózek. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na utrzymanie Hospicjów i Domów Opieki w Diecezji Tarnowskiej.
  7. W oktawie Bożego Ciała Msze święte z procesją po południu o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 9:00. Zapraszam do licznego udziału.
  8. W niedzielę, o godz. 15:00, będzie Piknik Rodzinny, na boisku przy hali sportowej, organizowany przez dyrektora, Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej. Przewidziano wiele atrakcji. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Siemiechowa.
  9. Ojcowie Franciszkanie z Zakliczyna organizują V pieszą pielgrzymkę do Tuchowa. Jest możliwość, aby dołączyli się do niej parafianie z Siemiechowa. Można się na nią zapisać albo w Klasztorze w Zakliczynie, albo u nas w zakrystii, do 28 czerwca. Koszt 8 zł., lub 20 zł. z możliwością powrotu autobusem. Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, adres, data urodzenia i PESEL. Wyjście pielgrzymki z parkingu klasztornego w Zakliczynie o godz. 4:30, a z Wielkich Gór, spod domu pana Gądka o godz. 5:00.
  10. Zbiórka lektorów i ministrantów w środę, po Mszy świętej.
  11. W środę, po Mszy świętej, zbiórka DSM i dziewcząt niosących feretrony.
  12. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
  13. Urząd Gminy informuje, że dziś odbywają się wybory sołtysa i Rady Sołeckiej w naszej wsi. Głosować można do godz. 18:00 w Domu Ludowym.
  14. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Kulinowski 298, Legutki 350, Nowak 333, Sówka 334 i Kieroński 325.