III NIEDZIELA WIELKANOCY 18.04.2021 r.

1. Dziś III Niedziela Wielkanocy, obchodzona jako Niedziela Biblijna, która ma nam przypomnieć o wielkiej roli czytania i znajomości Pisma św. dla naszej wiary. Poświęćmy dziś chwilę na czytanie Pisma św. w rodzinach. Członkowie Akcji Katolickiej rozdają po Mszach świętych kartki z cytatami z Biblii. Warto je zabrać, przeczytać i pomyśleć, co Bóg chce do mnie powiedzieć.
  2. Przypominam, że zbiórki do puszek, organizowane przez parafię, są ogłaszane wcześniej w kościele. Jeżeli składacie ofiary do naszych puszek, to możecie mieć pewność, że pieniądze zostaną przeznaczone na właściwy cel. Jeżeli natomiast ktoś daje pieniądze obcym osobom przed kościołem, to musi się liczyć z tym, że te pieniądze zostaną wykorzystane w niewiadomy sposób, a zbierających będzie przybywać.
  3. Msze święte w tygodniu codziennie, o godz. 7:00, w środę i piątek o godz. 18:00. W piątek od godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 16:30.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę, o godz. 19:00.
  6. Spotkanie dzieci z klasy III, z rodzicami, w czwartek, o godz. 18:00.
  7. Spotkanie uczniów klasy VIII, z rodzicami, w piątek po Mszy świętej. Bierzmowanie będzie w naszej parafii we wtorek, 27-go kwietnia o godz. 16:00.
  8. W sobotę o godz. 7:00 rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego dla uczniów klasy VIII i ich rodzin, przed bierzmowaniem.
  9. W niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby w Kościele. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  10. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Są one przeznaczone dla osób świeckich i służą pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji oraz przygotowują do nauczania religii w szkole.
  11. Ks. Adamowi Banachowi i ks. Karolowi Spindzie przekazano 96 Mszy świętych pogrzebowych za + Michała Bryndala. Dziękuję rodzinie za wyrażenie zgody.
  12. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
  13. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 150 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
  14. Do wieczności, w minionym tygodniu, odeszła + Józefa Piwowar, z domu Wietecha. Jej pogrzeb będzie w środę. O godz. 13:30 wprowadzenie do kościoła, a o 14:00 Msza święta. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…