Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019 r.

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 2. Składka z ubiegłej niedzieli, przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na spłatę pożyczki, wyniosła 3 568 zł. Bóg zapłać za ofiary. Informuję, że zakończyło się już spłacanie pożyczki.
 3. Po Mszach świętych, można złożyć ofiarę do puszek na leczenie chorego Szczepana Martyki z Zakliczyna. Ofiary zbierają osoby z Zakliczyna.
 4. W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dla dzieci i młodzieży o godz. 8:00. Proszę rodziców o dopilnowanie, by wszyscy uczniowie uczestniczyli w tej Mszy świętej, dziękując Panu Bogu za dobrze przeżyty rok szkolny.
 5. Bardzo proszę mieszkańców następujących rejonów o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: Ołtarz I, przy kościele - Małe Góry; ołtarz II- Rejon II (od Iwańca do Łopatki); ołtarz III - Rejon I za rzeką (od Kwiek Marii do Gucwy); i ołtarz IV- Pagórek. Proszę o przygotowanie ołtarzy w środę. Kościół będzie otwarty od godz. 15:00.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o godz. 7:00, 10:00 z uroczystą procesją do czterech ołtarzy i o 16:00. Na uroczystą Sumę o godz. 10:00 zapraszam orkiestrę, strażaków, dzieci do niesienia feretronów i poduszek, krakowiaczki, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne, DSM, kobiety i mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu oraz wszystkich, którzy zechcą uwielbić Chrystusa obecnego wśród nas w Najświętszej Eucharystii. Proszę o zaangażowanie się i utworzenie odpowiedniej oprawy procesji i ołtarzy. Bardzo proszę rejony przygotowujące ołtarze o rozebranie ich i złożenie dekoracji zaraz po zakończeniu procesji. Proszę też koniecznie o zabranie brzózek. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na utrzymanie Hospicjów i Domów Opieki w Diecezji Tarnowskiej.
 7. W oktawie Bożego Ciała Msze święte z procesją po południu o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 9:00. Zapraszam do licznego udziału.
 8. W niedzielę, o godz. 15:00, będzie Piknik Rodzinny, na boisku przy hali sportowej, organizowany przez dyrektora, Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej. Przewidziano wiele atrakcji. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Siemiechowa.
 9. Ojcowie Franciszkanie z Zakliczyna organizują V pieszą pielgrzymkę do Tuchowa. Jest możliwość, aby dołączyli się do niej parafianie z Siemiechowa. Można się na nią zapisać albo w Klasztorze w Zakliczynie, albo u nas w zakrystii, do 28 czerwca. Koszt 8 zł., lub 20 zł. z możliwością powrotu autobusem. Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, adres, data urodzenia i PESEL. Wyjście pielgrzymki z parkingu klasztornego w Zakliczynie o godz. 4:30, a z Wielkich Gór, spod domu pana Gądka o godz. 5:00.
 10. Zbiórka lektorów i ministrantów w środę, po Mszy świętej.
 11. W środę, po Mszy świętej, zbiórka DSM i dziewcząt niosących feretrony.
 12. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
 13. Urząd Gminy informuje, że dziś odbywają się wybory sołtysa i Rady Sołeckiej w naszej wsi. Głosować można do godz. 18:00 w Domu Ludowym.
 14. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Kulinowski 298, Legutki 350, Nowak 333, Sówka 334 i Kieroński 325.

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.