Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020 r.

 1. Dziś VII niedziela w ciągu roku, obchodzona w naszej diecezji jako Niedziela Synodalna. Zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Prymarii. Kontynuujemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14:00. O udział w adoracji od godz. 15:00 proszę dzieci i młodzież. Pomiędzy Mszami świętymi dopołudniowymi również jest możliwość udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Msze święte w tygodniu, w dni powszednie, o godz. 7:00, a w piątek po Drodze Krzyżowej.
 3. W środę przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu oraz czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Msze święte będą o godz. 7:00, 9:00 i o 17:00. Na każdej z nich posypanie głów popiołem, jako znak podjęcia pokuty za grzechy. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na Caritas w diecezji i w naszej parafii. W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta, dwa lekkie).
 4. Zbiórka lektorów i ministrantów w środę, o godz. 16:00.
 5. W środę, po Mszy świętej popołudniowej, spotkanie członków Akcji Katolickiej i Caritas.
 6. W Wielkim Poście będziemy rozważać Mękę Pańską w czasie śpiewanej Drogi Krzyżowej w piątki, o godz. 16:30 i Gorzkich Żali w niedziele, o godz. 15:30. Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy. Na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek proszę pana sołtysa, Radę Sołecką i radnych Gminy.
 7. Przyszła niedziela to I Niedziela marca. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 15:30. Składka przeznaczona będzie na Kurię Diecezjalną w Tarnowie.
 8. 2-go marca, w poniedziałek, przypada czwarta rocznica śmierci + Ks. Kanonika Stanisława Mękarskiego. O godz. 16:30 Różaniec za spokój Jego duszy, a o godz. 17:00, uroczysta Msza święta. Poprowadzą ją księża Jan i Stanisław Dolasińscy. Po Mszy świętej będzie uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową. Będzie można kupić książkę o Ks. Kanoniku. Już dziś zapraszam wszystkich parafian na tę uroczystość.
 9. Misje święte będą w naszej parafii w dniach od 19 do 25 marca. Bardzo proszę wszystkich parafian o modlitwę, byśmy je przeżyli dobrze i owocnie. Oby nikogo nie zabrakło wtedy w kościele, żebyśmy się nie musieli wstydzić za znikomą frekwencję, tak jak na rekolekcjach.
 10. Matce Boskiej Siemiechowskiej ofiarowano kolejne trzy wota. Bóg zapłać.
 11. W Krakowie odprawiane są Msze święte gregoriańskie za + Janinę Olszewską.
 12. Rachunek za gaz z kościoła, z ostatnich dwóch miesięcy, wyniósł 3 700,42 zł.
 13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
 14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 110 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Niemiec 290, Leśniowski 12, Korzeniowski, Korzeniowski 13, Sowa 285 i Sowa 413.

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.