Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii w Siemiechowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020 r.

 1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą jako Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na misje.
 2. Dziś ostatnia Msza święta w kaplicy na Dybkówce. Od niedzieli, wszystkie Msze święte niedzielne będą w kościele. Dziękuję wszystkim, którzy dbali o kaplicę, sprzątali ją i ozdabiali kwiatami w tym czasie, zwłaszcza panom Mariuszowi i Jerzemu.
 3. Nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 15:30, a w tygodniu o godz. 17:00.
 4. Pielgrzymka, która miała się dziś odbyć, została odwołana ze względów bezpieczeństwa. Chętni mogą nawiedzić grób Ks. Kanonika prywatnie.
 5. W związku ze wzrostem zagrożenia epidemiologicznego, biskup Andrzej Jeż udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane, aż do odwołania. Ponadto w naszym kościele, zgodnie z wprowadzonymi ograniczeniami, we Mszy świętej może uczestniczyć równocześnie 120 osób. Należy zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce. Komunię świętą można przyjmować do ust lub na rękę. Osoby, które zechcą przyjąć Komunię na rękę powinny podchodzić do ołtarza jako pierwsze. Bardzo proszę o zastosowanie się do tych zarządzeń.
 6. Zbiórka aspirantów we wtorek o godz. 16:00, ministrantów i lektorów w środę o godz. 16:00.
 7. W środę, po Mszy świętej, spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 8. W czwartekprzypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Dziękuję za wykonanie pięknej dekoracji.
 9. Najbliższą niedzielę będziemy przeżywać jako Rocznicę Poświecenia Własnego Kościoła. Po Prymarii, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
 10. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są coraz bliżej. Zadbajmy o groby naszych bliskich i przygotujmy się duchowo do pomagania zmarłym. W niedzielę do południa będzie spowiadać dwóch Ojców Redemptorystów. Zachęcam do skorzystania z ich posługi. Śmieci roślinne i ziemię pozostałe po sprzątaniu grobów proszę zabierać do domów. W ubiegłym roku za wywóz śmieci w listopadzie zapłaciliśmy aż 3 450 zł. Przypominam, że na wszelkie prace budowlane i remontowe na cmentarzu, wymagane jest zezwolenie proboszcza, które należy zawieźć firmie Salwation, opiekującej się cmentarzem. Skarpa za kaplicą była niedawno uporządkowana, a w tej chwili znowu jest tam wysypisko ziemi i gruzu. Można podejść i zobaczyć. W takich okolicznościach nie jestem w stanie zapewnić odpowiedniego wyglądu cmentarza, który powinien być świętym miejscem spoczynku waszych zmarłych. Zakład Kamieniarski z Łużnej, który w minionym tygodniu wykonywał prace na cmentarzu, zachował się w karygodny sposób.
 11. Na stoliku, pod chórem, są kartki na wypisywanie wypominek.
 12. Składka na potrzeby parafii, z ubiegłej niedzieli, wyniosła 2 705 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Trwa remont schodów na cmentarzu.
 13. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo proszę o zrozumienie i ofiarność, by nam było ciepło w zimie. Każda rodzina może złożyć taką ofiarę, na jaką ją stać. W obecnej sytuacji, ofiary na ogrzewanie można składać również przelewem, na konto parafii.
 14. Dziękuję panom, którzy zatroszczyli się o naprawę dzwonów.
 15. Zachęcam do kupowania książek o Marii Cieślance i Kalendarzy Parafialnych. Jest możliwość ich wysyłki.
 16. Jest do nabycia nowy Gość Niedzielny, Niedziela i Promyczek Dobra.
 17. W sobotę będzie sprzątanie cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych. O posprzątanie kaplicy cmentarnej i umycie okien proszę rodziny: Chlipała 502, Iwaniec 296, Kulinowski 298, Legutki 350, Nowak 333 i Sówka 224. Natomiast do posprzątania alejek, opuszczonych grobów, parkingu i ubikacji proszę rodziny: Kieroński 325, Kwiek 326, Gucwa 327, Kwiek 328, Grys 331, Kowal 330, Dziecina 329, Gurgul 397, Kaczmarczyk 318, Widlarz 319, Krakowski 320, Pres 317, Nosek 316, Kieroński 315, Mucha 314, Gucwa 313, Janik 436, Ciesielczyk 311, Karecki 515 i Wójcik 309. Sprzątanie cmentarza rozpocznie się o godz. 9:00. Można zaangażować również młodzież i dzieci.
 18. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu, proszę rodziny: Sowa 308, Nędza 307, Zięba 306, Szarota 456, Osysko i Konieczny 454.

laskami slynaca matka boska siemiechowska l

 

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.