III NIEDZIELA ZWYKŁA 24.01.2021 r.

1. Przeżywamy III niedzielę w ciągu roku, jako Niedzielę Słowa Bożego. Przedstawiciele Caritas zbierają ofiary do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, w Chorwacji. Zachęcam do ofiarności.
  2. Obok gazet znajdują się ulotki, na których jest wyjaśnienie, jak przekazać 1% podatku dla Caritas w Siemiechowie. Proszę, żeby zabrać jedną ulotkę do domu. Informacje można też znaleźć na stronie internetowej parafii i na Facebooku. Zachęcam do przekazywania odliczeń podatkowych dla osób potrzebujących w naszej parafii. Już dziś dziękuję za życzliwość.
  3. Msze święte w tygodniu o godz. 7:00, w środę i piątek o godz. 17:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:30.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 16:00.
  5. Spowiedź przed odpustem codziennie, pół godziny przed Mszą świętą.
  6. W niedzielę będziemy obchodzić w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7:00, 9:00 i o 16:00. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11:00 będzie transmitowana na Facebooku. Po Sumie, w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu, uroczyście odnowimy zawierzenie naszej parafii Matce Bożej Gromnicznej, by ją chroniła i wspierała. Na Sumę zapraszam orkiestrę i strażaków. Proszę, aby przed Mszą świętą o godz. 11:00 nie parkować samochodów przy plebanii. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
  7. Również w niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne prywatną adoracją od godz. 14:00. O udział w adoracji od godz. 15:00 proszę kobiety i matki. Pomiędzy Mszami świętymi dopołudniowymi będzie również możliwość udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.
  8. Procesja do starego kościoła, z gromnicami, będzie 2-go lutego, we wtorek, o godz. 17:00.
  9. Uczniów klasy VIII, wraz z rodzicami, proszę o rozebranie szopki i dekoracji świątecznej w kościele w sobotę, od godz. 8:00.
  10. Osoby, które zamówiły gromnice po 18 zł., proszone są o odebranie ich w zakrystii.
  11. Pan Dariusz Szczerba, w ubiegłą niedzielę, zrezygnował z funkcji kościelnego. Gdyby ktoś chciał objąć to stanowisko, proszony jest o skontaktowanie się z proboszczem. Panu Szczerbie dziękuję za ofiarną służbę i wszelką pomoc.
  12. Ks. Adamowi Banachowi, do Krakowa, przekazano 12 Mszy świętych pogrzebowych za + Halinę Klimczak, a ks. Karolowi Spindzie, do Austrii, 35 Mszy świętych pogrzebowych za + Pawła Sówkę. Dziękuję rodzinom za wyrażenie zgody.
  13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
  14. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Kucharzyk 168, Zięba 166, Hekłowski 164, Stanuch 360 i Jucha 161. Kwiaty na odpust zakupi parafia.
  15. Do wieczności, w minionym tygodniu, odeszła + Halina Klimczak. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…