VI NIEDZIELA WIELKANOCY 22.05.2022 r.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy. Nabożeństwo Majowe o godz. 15:30.
  2. W Lyonie, we Francji, odbędzie się dziś beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Róż Żywego Różańca.
  3. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 15:30.
  4. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje - dawne Dni Krzyżowe. O urodzaje będziemy się modlić na nabożeństwach majowych.
  5. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę, o godz. 17:00.
  6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę, na Mszy świętej.
  7. W niedzielę w naszej parafii przypada Odpust z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte będą o godz. 7:00, 9:00 i o 16:00. Uroczysta Suma o godz. 11:00. Na uroczystą Sumę zapraszam orkiestrę, strażaków, dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci do niesienia feretronów i poduszek, krakowiaczki, dzieci do sypania kwiatów, DSM, kobiety i mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu oraz wszystkich, którzy zechcą uświetnić naszą uroczystość. Bardzo proszę, aby nie parkować samochodów pod plebanią przed Mszą świętą o godz. 11:00.
  8. Po Prymarii w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
  9. Spowiedź przed odpustem codziennie, przed Majówką.
  10. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
  11. Ks. Proboszcz z Chojnika zaprasza na uroczystość poświęcenia placu pod budowę nowego kościoła w sobotę, o godz. 18:00.
  12. Zarząd OSP w Siemiechowie zaprasza wszystkich strażaków, członków Orkiestry Dętej, Kapeli Ludowej i Zespołu Tanecznego na Mszę świętą w ich intencji w niedzielę, o godz. 11:00.
  13. Opłata za prąd z kościoła, z ostatnich dwóch miesięcy, wyniosła 900,09 zł., a za wodę z cmentarza 167,86 zł.
  14. Zakończył się sezon grzewczy. Za gaz w kościele zapłacono 22 568 zł. Wszystkie składki na ogrzewanie wyniosły 19 015 zł. Brakujące 3 553 zł. dopłacono ze składek. Za gaz na plebanii zapłacono 16 546 zł. Za ogrzewanie swoich mieszkań księża płacą z własnych pieniędzy, natomiast za ogrzewanie pozostałych pomieszczeń parafia zapłaciła 8 273 zł. W tym sezonie grzewczym opłaty za gaz pochłonęły w sumie kwotę 30 841 zł. Do tego dochodzą bieżące opłaty za prąd, wodę, utrzymanie cmentarza, wywóz śmieci z cmentarza, wynagrodzenie organisty, kościelnych i wiele innych opłat. Dwie, a często nawet trzy składki w miesiącu są odsyłane do Kurii w Tarnowie. W tym roku więc bardzo trudno będzie odłożyć pieniądze na jakiekolwiek prace czy remonty.
  15. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
  16. Bóg zapłać sprzątającym kościół. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Osysko 86, Osysko 120, Sowa 91, Zabawski 144, Kwiek 142 i Knapik 92. Kwiaty na odpust zakupi parafia.
  17. Do wieczności odeszła + Barbara Nędza. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…