VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020 r.

1. Dziś VII niedziela w ciągu roku, obchodzona w naszej diecezji jako Niedziela Synodalna. Zmiana tajemnic różańcowych dla ojców po Prymarii. Kontynuujemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14:00. O udział w adoracji od godz. 15:00 proszę dzieci i młodzież. Pomiędzy Mszami świętymi dopołudniowymi również jest możliwość udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. Msze święte w tygodniu, w dni powszednie, o godz. 7:00, a w piątek po Drodze Krzyżowej.
  3. W środę przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu oraz czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Msze święte będą o godz. 7:00, 9:00 i o 17:00. Na każdej z nich posypanie głów popiołem, jako znak podjęcia pokuty za grzechy. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na Caritas w diecezji i w naszej parafii. W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta, dwa lekkie).
  4. Zbiórka lektorów i ministrantów w środę, o godz. 16:00.
  5. W środę, po Mszy świętej popołudniowej, spotkanie członków Akcji Katolickiej i Caritas.
  6. W Wielkim Poście będziemy rozważać Mękę Pańską w czasie śpiewanej Drogi Krzyżowej w piątki, o godz. 16:30 i Gorzkich Żali w niedziele, o godz. 15:30. Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy. Na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek proszę pana sołtysa, Radę Sołecką i radnych Gminy.
  7. Przyszła niedziela to I Niedziela marca. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 15:30. Składka przeznaczona będzie na Kurię Diecezjalną w Tarnowie.
  8. 2-go marca, w poniedziałek, przypada czwarta rocznica śmierci + Ks. Kanonika Stanisława Mękarskiego. O godz. 16:30 Różaniec za spokój Jego duszy, a o godz. 17:00, uroczysta Msza święta. Poprowadzą ją księża Jan i Stanisław Dolasińscy. Po Mszy świętej będzie uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową. Będzie można kupić książkę o Ks. Kanoniku. Już dziś zapraszam wszystkich parafian na tę uroczystość.
  9. Misje święte będą w naszej parafii w dniach od 19 do 25 marca. Bardzo proszę wszystkich parafian o modlitwę, byśmy je przeżyli dobrze i owocnie. Oby nikogo nie zabrakło wtedy w kościele, żebyśmy się nie musieli wstydzić za znikomą frekwencję, tak jak na rekolekcjach.
  10. Matce Boskiej Siemiechowskiej ofiarowano kolejne trzy wota. Bóg zapłać.
  11. W Krakowie odprawiane są Msze święte gregoriańskie za + Janinę Olszewską.
  12. Rachunek za gaz z kościoła, z ostatnich dwóch miesięcy, wyniósł 3 700,42 zł.
  13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
  14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 110 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Niemiec 290, Leśniowski 12, Korzeniowski, Korzeniowski 13, Sowa 285 i Sowa 413.