OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2017 r.

 1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą, jako Niedzielę Misyjną. Składka przeznaczona jest na misje.
 2. Dziś ostatnia Msza święta w kaplicy na Dybkówce. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30. Po Mszy świętej wieczornej, spotkanie członków Caritasu i Akcji Katolickiej.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 15.30. Zachęcam do licznego udziału.
 4. Od przyszłej niedzieli, wszystkie Msze święte niedzielne będą w kościele.
 5. W niedzielę, po Prymarii, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Rocznicę Poświecenia Własnego Kościoła.
 7. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są już bardzo blisko. Zadbajmy o groby naszych bliskich i przygotujmy się duchowo, aby skutecznie pomagać naszym zmarłym. Dlatego w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych dopołudniowych, w kościele, będzie spowiadać dwóch ojców redemptorystów. Bardzo proszę, aby skorzystać z ich posługi.
 8. Na stoliku, pod chórem, są wyłożone kartki na wypisywanie wypominek.
 9. W ubiegłą niedzielę, po przeliczeniu oddanych głosów, została wyłoniona nowa Rada Parafialna. W jej skład weszli:
  1. z urzędu: Gondek Wiesław (szafarz), Potępa Paweł (szafarz), Turska Jolanta (Caritas), Wielgus Krystyna (Akcja Katolicka),
  2. mianowani przez proboszcza: Grzyb Andrzej, Iwaniec Władysław, Łyszczarz Ewa,
  3. wybrani przez parafian: Gądek Waldemar, Iwaniec Roman, Janik Stanisław, Jucha Paweł, Kucharzyk Bronisław, Wadas Józef, Wielgus Józef.

Gratuluję wszystkim członkom nowej Rady i proszę o życzliwe podjęcie się tego obowiązku dla dobra całej naszej parafii.

 1. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny. Są też Kalendarze Parafialne na rok 2018, w cenie 8 zł.
 3. Bóg zapłać sprzątającym kościół i kaplicę cmentarną. Do sprzątania kościoła i grabienia liści wokół naszego kościoła, w tym tygodniu, proszę rodziny: Sowa 132, Fior ul. Niepodległości 18a, Kubik 117, Fabiński 195 i Skóra 122.

20170725 przetarg ofertaOGŁOSZENIE
O PLANOWANYM ZAMÓWIENIU

na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku dotowanych ze środków MWKZ w Krakowie /procedura konkurencyjna w trybie konkursu ofert/ 

dofinansowanie z 2016 mMałopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Krakowie przesyła w załączeniu podpisany egz, umowy o udzieleniu dotacji celowej na wykonanie zadania pn.: Wykonanie prac badawczych na obecność polichromii na powierzchniach ścian nawy, elementach chóru muzycznego, belki tęczowej, zakrystii i kruchty kościoła pw. Matki Boskiej Gromnicznej w Siemiechowie - etap I - nierozpoznane ściany prezbiterium finansowanego ze środków tutejszego Urzędu na rok 2016.