OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27.05.2018 r.

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Obchodzimy ją jako niedzielę synodalną. Modlimy się o obfite owoce prac synodalnych dla naszej parafii i całej diecezji. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców.
 2. Zakończenie nabożeństw majowych będzie w środę.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. w środę od godz. 17.30 i w piątek, od godz. 17.00. W sobotę, od godz. 9.00 odwiedziny chorych.
 4. W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 rozpocznie się Różaniec. Różaniec odmówią i Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą w procesji kobiety z Róży Pani Michaliny Kwiek. Ponieważ Nabożeństwo Fatimskie wypada w oktawie Bożego Ciała, dlatego Figura Matki Bożej Fatimskiej będzie niesiona w czasie procesji eucharystycznej, po Mszy świętej.
 5. W niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszach świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na Kurię Diecezjalną, w Tarnowie.
 6. Bardzo proszę mieszkańców następujących rejonów o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: Ołtarz I przy kościele - Od Martyki do Smolenia; ołtarz II - Od Noska do Kozika; ołtarz III - Podgórze i Łęg; i ołtarz IV - Moszczenica, Głęboczyzna i Dybkówka. Proszę o przygotowanie ołtarzy w środę. Kościół będzie otwarty od godz. 15.00.
 7. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o godz. 7.00, 10.00 z uroczystą procesją do czterech ołtarzy i o 16.00. Na uroczystą Sumę o godz. 10.00 zapraszam orkiestrę, strażaków, dzieci do niesienia feretronów i poduszek, krakowiaczki, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne, DSM, kobiety i mężczyzn do niesienia feretronów i baldachimu oraz wszystkich, którzy zechcą uwielbić Chrystusa obecnego wśród nas w Najświętszej Eucharystii. Proszę o zaangażowanie się i utworzenie odpowiedniej oprawy procesji i ołtarzy. Bardzo proszę rejony przygotowujące ołtarze o rozebranie ich i złożenie dekoracji zaraz po zakończeniu procesji. Proszę też koniecznie o zabranie brzózek. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na utrzymanie Hospicjów i Domów Opieki w Diecezji Tarnowskiej.
 8. W oktawie Bożego Ciała Msze święte z procesją po południu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 9.00. Zapraszam do licznego udziału.
 9. W Boże Ciało, w Zakliczynie na rynku, o godz. 18.30, odbędzie się Diecezjalny Koncert Uwielbienia.
 10. W środę, o godz. 17.00, zbiórka DSM i dziewcząt niosących feretrony.
 11. Zbiórka lektorów i ministrantów w poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej.
 12. Bardzo dziękuję dwom panom, którzy pracowali przy odnowieniu wszystkich drzwi wejściowych do kościoła. Bóg zapłać.
 13. Jest do nabycia Gość Niedzielny i nowa gazeta Niedziela, po 5 zł.
 14. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 130 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Kubik 76, Sowa 33, Jamróz 74, Wirchomski i Burek 72.

modlitwa do mb siemiechowskiej obraz l

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

 

Święta Maryjo, Matko Siemiechowska,

spiesz nam na pomoc.

 

Pomagaj nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych,

pocieszaj płaczących, módl się za ludem,

 

wstawiaj się za duchowieństwem,

oręduj za poświęconymi Bogu.

 

Niech wsparcia Twego doznają wszyscy,

którzy wzywają Twej Matczynej Pomocy. 

 

Amen.

swiety michal archaniol

MODLITWA  DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

 

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

 

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

 

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

 

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

 

Amen.