PARAFIA W SIEMIECHOWIE

EMMANUEL - BÓG JEST Z NAMI

III Niedziela Zwykła 21.01.2018 r.

1. Dziś, w III niedzielę w ciągu roku, obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkie babcie i dziadków.
  2. Po Mszy świętej wieczornej będzie bardzo ważne spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  3. Składka z ubiegłej niedzieli, przeznaczona na pokrycie kosztów naprawy nagłośnienia w kościele, wyniosła 3 782 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
  4. Msze święte w dni powszednie o godz. 7.00. Po południu w środę po nowennie do Matki Boskiej i w piątek, o godz. 17.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia i półgodzinna adoracja Najświętszego sakramentu o godz. 16.30.
  5. W piątek, po Mszy świętej wieczornej, zapraszam na spotkanie, na plebanię, młodzież, która chciałaby należeć do Młodzieżowej Grupy Apostolskiej.
  6. W niedzielę rozpoczniemy już Nabożeństwo Czterdziestogodzinne prywatną adoracją od godz. 14.00. O udział w adoracji od godz. 15.00 proszę kobiety i matki. Pomiędzy Mszami świętymi dopołudniowymi będzie również możliwość udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych dla ojców, będzie w niedzielę, po Prymarii. Na tę zmianę zapraszam wszystkich zelatorów i zelatorki (czyli przewodniczących Róż matek i ojców) oraz wszystkich członków i członkinie tych Róż. Będzie to ważne spotkanie.
  8. Ks. Adamowi Banachowi przekazano 29 Mszy świętych za + Jana Rojka. Dziękuję rodzinie za wyrażenie na to zgody. W związku z prośbą wielu rodzin, daty Mszy świętych pogrzebowych odsyłanych poza parafię, będą ogłaszane na bieżąco.
  9. Powstał zespół redakcyjny, który zamierza wydać książkę o + Ks. Kanoniku Stanisławie. Bardzo proszę wszystkich, którzy dysponują zdjęciami z + Ks. Kanonikiem, o ich udostepnienie ks. proboszczowi. Zachęcam też do przekazywania, na piśmie, wszelkich wspomnień o + Ks. Kanoniku.
  10. Dziękuję panom, którzy zakończyli remont przedsionka przy zakrystii. Koszt remontu to 990 zł. Praca została wykonana bezinteresownie.
  11. Zakończono krycie gontem dach starego kościoła. Całość prac kosztowała 200 000 zł. Zostały one pozyskane z Wojewódzkiego Urzędu ochrony Zabytków w Krakowie.
  12. W środę parafia uzyskała zgodę Urzędu Gminy na usunięcie reszty drzew koło kościoła. Dziękuję pewnemu panu za pomoc w tej sprawie. Gdyby ktoś chciał kupić ścięte drzewa, proszę o skontaktowanie się ze mną.
  13. Bardzo proszę, by nie parkować samochodów przed wejściem do kościoła. Do tego służą parkingi przy kościele i przy szkole.
  14. Proszę też, by nie zaśmiecać placu kościelnego niedopałkami papierosów. Przypominam, że od 15 listopada 2010 r. obowiązuje ustawa całkowicie zakazująca palenia w miejscach publicznych. Za złamanie zakazu grozi mandat do 500 zł.
  15. Wiele razy prosiłem, żeby na śmietnik za grotą wyrzucać tylko liście i kwiaty. Mimo to, ktoś wyrzucił tam stare gąbki z kwiatów. Więc jeszcze raz wyraźnie proszę, by wyrzucać tam wyłącznie liście i stare kwiaty.
  16. Sprzątający kościół złożyli ofiarę 60 zł. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny: Kiełbasa 5, Iwaniec 450, Łyszczarz 449, Jurkiewicz i Turski 6.
  17. Jest do nabycia Gość Niedzielny.
  18. Do wieczności odeszli: + Stanisław Mól i + Tadeusz Górski, długoletni dyrektor naszej szkoły. Pogrzeb + Tadeusza odbędzie się dziś, o godz. 14.00, na cmentarzu komunalnym w Tarnowie-Klikowej. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…