V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024 r.

1. Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 15:30 Gorzkie Żale. Po Mszy świętej popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej i Caritas, na plebanii.
  2. Od dzisiejszej niedzieli krzyże zostają zasłonięte, aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Rekolekcjach Parafialnych.
  4. We wtorek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7:00 i 18:00.
  5. Msze święte w środę i piątek, o godz. 18:00.
  6. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 17:00.
  7. Różaniec w intencji pokoju w środę, o godz. 17:40.
  8. W piątek śpiewana Droga Krzyżowa o godz. 17:30. O poprowadzenie jej proszę członkinie Róży pani Michaliny Kwiek. Tekst rozważań można otrzymać w zakrystii.
  9. Spotkanie rodziców i uczniów klasy 8 w piątek, po Mszy świętej.
  10. Odwiedziny chorych przed Świętami będą w Wielki Poniedziałek, od godz. 9:00. Można zgłaszać chorych w zakrystii.
  11. Tegoroczny konkurs palm będzie wyglądał inaczej niż dotychczas: Podpisane palmy proszę przynieść do kościoła, do godz. 15:00 w sobotę. Palmy przyniesione później nie będą już oceniane. Komisja konkursowa przyzna nagrody w sobotę wieczorem. W Niedzielę Palmową, po Mszy świętej o godz. 10:30, będzie ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród. Regulamin konkursu jest na stronie internetowej parafii i na Facebooku.
  12. Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczysta Msza święta z poświęceniem palm o godz. 10:30. Poświęcenie palm będzie przed kościołem. O godz. 15:30 Gorzkie Żale, a po nich Msza święta. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  13. Ks. Adamowi Banachowi przekazano 53 Msze święte pogrzebowe za + Genowefę Wojtanowicz i 53 za + Janinę Kubicz. Dziękuję rodzinom za wyrażenie zgody.
  14. Można jeszcze kupić baranki, palmy i stroiki wielkanocne. Jest też kosz na żywność dla potrzebujących.
  15. Zachęcam do przekazywania 1,5% podatku dla naszej parafialnej Caritas.
  16. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela i Promyczek Dobra.
  17. Do sprzątania kościoła proszę rodziny: Kubik 521, Sowa 33, Wirchomski 74A, Burek 72, Jucha 69 i Kaczmarczyk 70.

REGULAMIN PARAFIALNEGO KONKURSU

NA NAJPIĘKNIEJSZĄ I NAJWYŻSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

SIEMIECHÓW 2024

I POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Parafia Ofiarowania w Świątyni i Wniebowstąpienia Pana Jezusa w  Siemiechowie.

2.Cele konkursu:

• popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych,
  • pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej,
  • stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci, młodzież oraz dorosłych z terenu parafii Siemiechów własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form jej zdobienia,
  • rozbudzanie inwencji twórczej dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
  • przekaz wartości i tradycji w rodzinie.

3.Adresaci konkursu:

Konkurs jest adresowany do: dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenu parafii Siemiechów, którzy mają pomysł na stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej palmy wielkanocnej.

4.Zadanie konkursowe

Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne indywidualnie, w rodzinach lub dowolnie zorganizowanych grupach. Materiały i  narzędzia organizują we własnym zakresie.

Palmy oceniane będą w dwóch kategoriach:

- 1. kategoria: najpiękniejsza palma (pomysł, technika, wykorzystane materiały),

- 2. kategoria: najwyższa palma (rzeczywista wysokość).

Technika wykonania: Pracę można wykonać dowolną techniką, przy czym preferowane jest użycie materiałów i surowców pochodzenia naturalnego. Można użyć tradycyjnych form zdobniczych, takich jak: bibuła, krepina, wstążka… Niedopuszczalne są sztuczne, gotowe elementy.

5.Warunki udziału:

- wykonanie palmy wielkanocnej,

- wykorzystanie materiałów i tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych form zdobniczych,

- przyniesienie palmy do kościoła, dzień przed rozstrzygnięciem konkursu, tj. w sobotę 23 marca 2024 r. do godziny 15:00.

6.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową 24 marca po Mszy Świętej o godzinie 10:30 w kościele parafialnym w Siemiechowie.

7.Ocena prac i nagrody

• Do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne z regulaminem, a w szczególności gotowe palmy wielkanocne, wykonane ze sztucznych, gotowych materiałów i elementów ozdobnych; a także palmy, które zostaną oddane po terminie.
  • Oceny prac dokona komisja powołana przez Organizatora. Komisja wyłoni zwycięzców konkursu i przyzna nagrody rzeczowe oraz dyplomy za:

- 1. kategoria: (I, II, III miejsce oraz 2 wyróżnienia),

- 2. kategoria: (I, II i III miejsce).

8.Kryteria oceny prac

Oceniając prace, komisja będzie brała pod uwagę:

- zgodność z regulaminem konkursu,

- pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu,

- dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych,

- bogactwo użytych materiałów,

- samodzielność i estetykę wykonania pracy.

W przypadku 2. kategorii pod uwagę będzie brana przede wszystkim wysokość palmy.

9.Kontakt

Parafia Ofiarowania w Świątyni i Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Siemiechowie

tel. 14 650 42 13, 690 445 695

email: siemiechow@diecezja.tarnow.pl

II POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu oraz zgodą na publikacje materiałów z przebiegu konkursu, w tym wizerunku fotografowanych osób.

ZAPRASZAMY DO LICZNEGO UDZIAŁU W KONKURSIE!